بحران انرژی اروپا به کام توتال شد

بحران انرژی اروپا به کام توتال شد ام آی جی تی: تلاش اروپا برای پر کردن مخازن گاز خود قبل از رسیدن فصل سرما، کمک کرد سود غول فرانسوی توتال انرژیز رکورد دیگری را بشکند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سود این شرکت فرانسوی که در شروع فصل انتشار گزارشهای مالی شرکتها، اعلام گردید و بار دیگر سودهای کلانی که شرکتهای نفتی بزرگ به جیب می زنند را بارز کرد، احتمالاً فشار سیاسی را تجدید می کند. این درآمدها برخلاف وضعیت اقتصاد جهانی است که در آستانه رکود قرار دارد. همین طور قبوض انرژی مصرف کنندگان عادی، روز به روز سنگین تر می شود.

درآمد خالص شرکت توتال انرژیز در سه ماهه سوم سال میلادی جاری به ۹.۹ میلیارد دلار افزوده شد که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، افزایش بیش از دو برابری داشت و بسیار بالاتر از برآورد مفسرین بود. این شرکت هزینه جدید ۳.۱ میلیارد دلار را در رابطه با داراییهایش در روسیه ثبت نمود اما جزییات بیشتری ارائه نکرد.

پاتریک پویانه، مدیرعامل توتال انرژیز در اطلاعیه ای اعلام نمود در فضای قیمتهای بالای نفت و افزایش قیمت گاز که با جنگ روسیه در اوکراین تشدید شد، توتال از مدل یکپارچه خود به ویژه ال ان جی، بهره برد تا نتایجی را کسب کند که مطابق با سه ماهه های قبلی است.

درآمدهای کلان و افزایش سوددهی به سرمایه گذاران سبب شده است دولتهای اروپایی، مالیات بر سود اضافی را اعلام کنند. توتال ماه گذشته اعلام نموده بود بصورت ویژه یک یورو به ازای هر سهم، سود نقدی در دسامبر پرداخت خواهدنمود. شرکت شل هم بعد از گزارش دومین سود کم سابقه، اعلام نمود سود نقدی به سهامداران را بیشتر می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توتال انرژیز اوایل سپتامبر تخفیفی را برای جلب رضایت دولت و مصرف کنندگان در جایگاههای سوخت فرانسوی خود اعلام نمود اما این تخفیفها، تحت تاثیر اعتصاب کارگران پالایشگاههای این شرکت بر سر دستمزد و در نتیجه کمبود سوخت و افزایش قیمتها در هفته های اخیر، قرار گرفت.

منبع:

1401/08/06
14:00:55
0.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز