افزایش بیش از ۴ درصدی پیک مصرف برق مهرماه در خوزستان

افزایش بیش از ۴ درصدی پیک مصرف برق مهرماه در خوزستان به گزارش ام آی جی تی، خوزستان معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به تولید ۲۵ هزار و ۶۵۵ گیگاوات ساعت برق در هفت ماه گذشته، اظهار داشت: پیک بار مهرماه ۱۴۰۱ نسبت به مهرماه سال قبل، ۴.۲ درصد افزایش داشته است.سید مهرداد بلادی موسوی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ۲۵ هزار و ۶۵۵ گیگاوات ساعت برق در ۷ ماه گذشته در خوزستان ساخته شده که از این مقدار ۳۰.۵ درصد توسط نیروگاه های برق آبی، ۶۸ درصد نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۱.۵ درصد به وسیله نیروگاه های تولید پراکنده، تولید و به شبکه تحویل شده است.

وی اضافه کرد: از ۱۷ هزار و ۴۵۶ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه های حرارتی و گازی خوزستان، ۴۰ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین و ماهشهر) و ۶۰ درصد توسط بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) ساخته شده است.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: انرژی مصرفی در هفت ماهه سالجاری برابر ۳۱ هزار و ۳۹۶ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۲ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

بلادی موسوی اظهار داشت: پیک مهرماه ۱۴۰۱ به میزان ۷۵ هزار و ۲۹۵ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار مهرماه سال قبل ۴.۲ درصد افزایش داشته است.

وی بیان نمود: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در قسمت انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این میزان ظرفیت منصوبه، بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت بخش DG (نیروگاه های تولید پراکنده) هم ۱۶۴ مگاوات است.

بلادی موسوی با تشکر از مشترکین برای همکاری در مدیریت مصرف برق، اظهار نمود: شرکت برق منطقه ای خوزستان تمهیدات لازم جهت تأمین برق مطمئن و پایدار را برای کلیه مشترکین در تمامی فصول سال فراهم نموده است اما به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی، مدیریت مصرف برق ضروریست.
1401/08/07
07:46:38
0.0 / 5
183
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز