طی یك هفته اخیر؛

مصرف گاز اصفهان به ۶۳ میلیون مترمکعب افزوده شد

مصرف گاز اصفهان به ۶۳ میلیون مترمکعب افزوده شد به گزارش ام آی جی تی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار داشت: مصرف گاز در این استان بدنبال افت محسوس دما در ایام اخیر به 63 میلیون مترمکعب در شبانه روز و معادل 7درصد افزایش پیدا کرد.ابوالقاسم عسکری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شرکت گاز استان در امتداد وظایف ذاتی خود گاز طبیعی ۱۱۴ شهر، بیش از ۱۵۰۰ روستا و نیز ۱۷ هزار صنعت استان را تامین می کند.
وی افزود: در پی کاهش محسوس دمای هوا از هفته گذشته تا حالا حدود چهار تا پنج میلیون مترمکعب در شبانه روز و معادل هفت درصد مصارف گاز استان نسبت به هفته اول آبان بالا رفته یافته و از ۵۸ میلیون مترمکعب در شبانه روز طی هفته های قبل، حالا به ۶۳ میلیون مترمکعب در شبانه روز رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار داشت: همه مصرف کنندگان گاز طبیعی خصوصاً بخش خانگی با رعایت مصرف بهینه و دمای رفاه بین ۱۷ تا ۲۱ درجه سانتیگراد، مصارف را تنظیم کنند تا همه هموطنان ما در بیش از یکهزار شهر کشور از این نعمت خدادادی بهره مند باشند.
عسکری با اشاره به بارش برف در مناطق سردسیر غرب و شمال کشور و برودت هوا طی روزهای اخیر، اشاره کرد: اگر همه مردم یک درجه دمای مصارف ساختمان را کاهش دهند به صرفه جویی صدها میلیون مترمکعب گاز کمک می نماید و می توان انرژی گاز سایر مناطق و مراکز را نیز تامین کرد تا بدون نگرانی و به خوبی از پاییز و زمستان امسال گذر نماییم.
۱۷ هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در اصفهان گاز طبیعی استفاده می کند
وی با اشاره به این که بیش از ۱۷ هزار صنعت کوچک و بزرگ در استان اصفهان وجود دارد که همچنان از گاز طبیعی استفاده می نمایند، اشاره کرد: ادامه تامین گاز صنایع بزرگ در فصل سرد، به مصارف بهینه و اصولی از گاز طبیعی بستگی دارد، اگر مردم رعایت کند، امید است به مرحله ای نرسد که به صنایع محدودیت گاز بدهیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اعلان اینکه عمده مصرف گاز در فصول سرد به سبب برودت هواست، افزود: اگر در ساختمان های مسکونی و تجاری مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در زمینه مصرف بهینه و الزامات آن رعایت شود، امید است گاز طبیعی مسکونی را که اولویت کشور است به خوبی تامین نماییم.
عسکری اشاره کرد: حالا هیچ مشکلی در تامین گاز برای صنایع استان وجود ندارد اما امید است با رعایت بهینه گاز در بخش مسکونی و صنایع، در ماه های پیش رو نیز با مشکلی دراین زمینه روبه رو نشویم.
وی اشاره کرد: در آستانه فصل سرد رعایت الزامات ایمنی بسیار اهمیت دارد برای اینکه بخاری ها پس چند ماه باردیگر راه اندازی می شوند که لازم است شهروندان، دودکش ها و تمام مسیرهای خروجی مونوکسید کربن را کنترل کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اضافه کرد: باید توجه داشت که مسیر دودکش ها ممکنست مسدود شده باشد بدین جهت مردم حتما از باز بودن مسیر دودکش ها و هواکش تجهیزات مصرف کننده گاز اطمینان حاصل کنند.
عسکری با اعلان اینکه شهروندان به هنگام نصب بخاری از خروج مونوکسید کربن و گازهای حاصل از احتراق در بالاترین نقطه دودکش اطمینان حاصل کنند، افزود: در زمان نصب تجهیزات گاز سوز، از شیلنگ و بست های استاندارد استفاده گردد و باید توجه داشت که طول شیلنگ از یک متر و ۲۰ سانتی متر نباید بیشتر باشد و در زمان نصب وسیله گاز سوز با بهره گیری از آب و صابون اطمینان حاصل کنند که گاز در فضا منتشر نمی گردد.
شهروندان از انتقال اتاق به اتاق شیلنگ گاز بپرهیزند
وی اشاره کرد: اگر در یک ساختمان پنج درصد گاز جمع شود و ۹۵ درصد هوا باشد، در آستانه انفجار است و با روشن شدن یخچال و یا کلید برق انفجار رخ می دهد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اعلان اینکه شهروندان از انتقال اتاق به اتاق شیلنگ گاز بپرهیزند، اظهار داشت: لوله کشی گاز در ساختمان ها باید تحت نظارت سازمان نظام مهندسی باشد و توسعه به این شکل به هیچ وجه مجاز نیست ضمن این که انشعاب گاز از خانه به خانه دیگر تخلف است و جان هموطنان را تهدید می کند.

1401/08/16
10:04:57
0.0 / 5
113
تگهای خبر: آب , انرژی , دودكش , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز