سقوط ۱ و نیم میلیون بشکه ای تولید نفت روسیه

سقوط ۱ و نیم میلیون بشکه ای تولید نفت روسیه به گزارش ام آی جی تی، تولید نفت روسیه با اجرای تحریم اتحادیه اروپا در دسامبر، امکان دارد ۱.۵ تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به سطح ۹ میلیون بشکه در روز سقوط کند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس روسیه به نقل از تحلیل گران مرکز توسعه انرژی نوشت: انتظار می رود تولید نفت روسیه در دسامبر، به میزان ۱.۵ تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز در مقایسه با میانگین سه ماهه ژوئن تا اکتبر، معادل ۱۴ درصد کاهش پیدا کند.

به گفته کارشناسان مرکز توسعه انرژی، افت شدید تولید نفت روسیه به همراه کاهش هدف تولید گروه اوپک پلاس از نوامبر، به افزایش چشم گیر قیمت نفت بین المللی منجر خواهد شد.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اوایل ماه میلادی جاری اظهار کرده بود: تولید نفت روسیه بدون میعانات در اکتبر به ۹.۹ میلیون بشکه در روز رسید که پایین تر از سهمیه تولید این کشور بود. تولید روسیه در اکتبر به میزان ۱.۱ میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه تولید ۱۱ میلیون بشکه در روز بود که تحت توافق اوپک پلاس برای این کشور تعیین شده است اما مطابق با برآورد ماه گذشته نواک بود.

تولید نفت روسیه شامل میعانات ماه میلادی گذشته، ۱.۴۷ میلیون تن نفت در روز معادل ۱۰.۷۸ میلیون بشکه در روز بود. تولید اکتبر اندکی کمتر از ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز تولید گزارش شده برای سپتامبر بود.

تولید نفت روسیه در نوامبر، از ۱۱ میلیون بشکه در روز سهمیه تولید، به ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

روزنامه اقتصادی کومرسانت اواخر اکتبر به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود با مهیا شدن اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم ضد واردات نفت روسیه از پنجم دسامبر، کاهش تولید روسیه امکان دارد از نوامبر شتاب پیدا کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، تحلیل گران برآورد کرده اند که حدود دو تا سه میلیون بشکه در روز نفت و فرآورده های نفتی روسیه با اجرایی شدن تحریم های اتحادیه اروپا، امکان دارد مجبور شود خانه جدیدی پیدا کنند. روسیه بخش زیادی از نفت خویش را به آسیا ارسال می کند اما امکان دارد نتواند فورا برای نفتی که پیش از این به اروپا می رفت، مشتری پیدا کند بخصوص که خدمات در ارتباط با محموله های نفت روسیه تا وقتی که در سقف قیمت مشخصی فروخته نشوند، ممنوع خواهد بود.

منبع:

1401/08/19
11:57:31
0.0 / 5
99
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز