چرا بحران انرژی اروپا برای اقتصادهای نوظهور فاجعه است؟

چرا بحران انرژی اروپا برای اقتصادهای نوظهور فاجعه است؟ ام آی جی تی: افزایش تقاضای اروپا برای گاز طبیعی غیرروسی، سبب گرانی بیش از اندازه قیمت این سوخت برای برخی از کشورهای جهان شده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، افزایش تقاضای اروپا برای گاز طبیعی، به افزایش نرخها منتهی شده و به اقتصادهای نوظهور در بخشهایی از جهان خسارت سنگینی زده که ممکنست تاثیر آنها سال ها ادامه پیدا کند.

سائول کاوونیچ، مفسرین انرژی بانک کردیت سوئیس به بلومبرگ اظهار داشت: نگرانی های امنیت انرژی در اروپا، موجب فقر انرژی در جهان نوظهور شده است. اروپا به هر بهایی، مانع تامین گاز کشورهای دیگر می شود.

حقیقت این است که کشورهای اروپایی می توانند پول زیادی برای گاز طبیعی پرداخت کنند در صورتیکه کشورهای فقیرتری مانند پاکستان یا بنگلادش از عهده خرید محموله های گران گاز طبیعی برنمی آیند. پاکستان اکنون با قطعی برق در بیشتر ساعات روز روبروست و به سبب گرانی سرسام آور ال ان جی، احتمال اندکی وجود دارد که این وضعیت به این زودی تغییر کند.

به گفته تحلیلگر شرکت وود مک کنزی، تامین کنندگان نیازی ندارند به تامین ال ان جی برای بازارهایی متمرکز شوند که قدرت خرید ضعیفی دارند. به علاوه، بازار نقدی هم اکنون به حدی پرسود است که تولیدکنندگان می توانند قراردادهای بلندمدت خودرا نقض کرده و با پولی که از بازار نقدی به دست می آورند، جریمه را به آسانی پرداخت کنند.

این وضعیت بعید است در آینده نزدیک تغییر کند؛ برعکس، اروپا درحال ساخت پایانه های واردات ال ان جی است که به مفهوم فراتر رفتن تقاضای اروپا از سطح فعلی در بلندمدت است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این به مفهوم آنست که مشکلات تامین انرژی اقتصادهای نوظهور ممکنست در بلندمدت ادامه پیدا کند برای اینکه مجبور خواهند بود برای عرضه محدود ال ان جی، با ثروتمندترین اقتصادهای جهان رقابت کنند.

در این بین، روسیه خیلی خوشحال خواهد بود که قدم پیش گذاشته و ال ان جی برای پاکستان تامین کند که از دریافت آن خیلی خوشحال خواهد شد. سفیر پاکستان به خبرگزاری تاس روسیه گفته است اگر کشورهای ثروتمند همه ال ان جی را خریداری کنند، چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد؟

منبع:

1401/08/22
23:32:49
0.0 / 5
89
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز