وزیر نیرو با اشاره به برودت كم سابقه هوا:

وضعیت تامین آب و برق پایدار می باشد

وضعیت تامین آب و برق پایدار می باشد ام آی جی تی: به گزارش ام آی جی تی، وزیر نیرو اظهار داشت: در وضعیت فعلی وضعیت تامین آب و برق پایدار می باشد و نگرانی در این دو بخش وجود ندارد و تمام تلاش خودرا برای تامین پایدار آب و برق خواهیم کرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان امروز با اعلان اینکه در شرایطی که برودت هوا زیاد می شود طبیعتا هم در بخش شبکه های آب و همین طور شبکه برق خدمت رسانی مشکل می شود، اظهار داشت: باید بتوانیم هم تاسیسات برق را پایدار نگه داریم و هم از یخ زدگی ها جلوگیری نماییم.
وی اضافه کرد: یخ زدگی در آبرسانی و سوخت رسانی به نیروگاه ها اثرگذار می باشد، زمانی که هوا سرد می شود سوخت مایع نیز حالت نیمه جامد به خود می گیرد و تجهیزاتی که باید نصب شود تا برق تولید نماید می بایست دایما مورد مراقبت قرار بگیرد، با اینحال مردم مطمئن باشند آب و برق پایدار را به آنها می رسانیم و تمام تلاش مجموعه دولت، دستگاه های مختلف و همکارانم در وزارت نفت این است که سوخت را بموقع تحویل دهند و بتوانیم برق پایدار را تامین نماییم.
وی با تأکید بر این که با صرفه جویی و رعایت الگوهای مصرف این شرایط برودت بی سابقه را پشت سر می گذاریم، اظهار داشت: در زمینه آب و برق همکاران آمادگی کامل دارند، انشاالله با یاری خدا این شرایط را پشت سر می گذاریم.
وی با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای برخورد با مشترکان ادارات پر مصرف، در گفت و گویی تلویزیونی اظهار داشت: انصافا بخش اداری از تابستان که یک برنامه مدیریت مصرف را ابلاغ کردیم، در مجموع رعایت خوبی داشتند، ادارات وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند، البته ممکنست ساختمان هایی نیز باشند که رعایت کمتری کنند اما در مجموع خوب است و امروز روحیه صرفه جویی در بخش اداری عمومی شده است. اتفاقی که در تابستان افتاد جز با همراهی مردم ممکن نبود.
وی با اشاره به وضعیت سدهای کشور، اظهار داشت: بارش ها در بخش های قابل توجهی از کشور خوب بود، امیدواریم ادامه داشته باشد، پیش بینی ها نیز در این بخش خوب است اما در زمینه هایی نیز نسبت به شرایط عادی و نرمال فاصله داریم، خصوصاً در استان تهران، البرز، قزوین، همدان و برخی استانهای شرق کشور، انتظار داریم با بارش های پیش رو جبران شود.
به گفته وی حجم پرشدگی سدها ۴۰ درصد است، این عدد تا ۳۵ درصد هم رسید اما حالا وضعیت بهتر است اما روان آب ها باتوجه به برودت هوا کم است اما در ماه های آتی روا آب ها بیشتر می شود و حجم پرشدگی نیز بهبود می یابد.1401/10/25
14:55:38
0.0 / 5
210
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز