آلمان ۱۸ میلیارد دلار یارانه برق می دهد

آلمان ۱۸ میلیارد دلار یارانه برق می دهد ام آی جی تی: آلمان تا ماه مه امسال، بیش از 18 میلیارد دلار برای یارانه های طرح سقف قیمت برق و شبکه انتقال برق، هزینه خواهدنمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، فلوریان تونکار، وزیر دارایی ایالتی در نامه ای به کمیته بودجه پارلمان آلمان اعلام نمود برآورد شده است سقف قیمت برق ۱۴.۵ میلیارد یورو (۱۵.۷۵ میلیارد دلار) هزینه خواهد شد و تازه این هزینه تا پایان ماه مه است. علاوه بر این هزینه ها، آلمان ۲.۱۴ میلیارد یورو برای یارانه هزینه های شبکه انتقال برق در دو ماه آتی صرف خواهدنمود.

هزینه طرح سقف قیمت برق که برای کاستن از فشار قیمت برای مصرف کنندگان برق طراحی شده است، تماما توسط دولت آلمان تامین خواهد شد. هزینه های این طرح که مقرر است تا آوریل سال ۲۰۲۴ اجرا شود، بسیار فراتر از ۱۸ میلیارد دلاری خواهد بود که تا پایان ماه مه امسال صرف می شود.

طرح مذکور حالا باید توسط کمیته بودجه پارلمان آلمان تصویب شود. آلمان در نوامبر درباره ی طراحی برای هزینه حداکثر ۸۲.۸ میلیارد دلار بمنظور تامین مالی طرح سقف قیمت برق برای کل سال ۲۰۲۳ به جمع بندی رسید. اما هزینه مذکور، تنها بخش کوچکی از ۱۹۹ میلیارد دلار هزینه برنامه ریزی شده است که آلمان می گوید برای مساعدت با مصرف کنندگان و شرکتها برای تحمل هزینه های بالای انرژی انجام خواهد داد.

البته اگر قیمت انرژی پایین تر از حد انتظار شود، آلمان هزینه کمتری از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده است، خواهد داشت. قیمتهای انرژی حالا پایین تر از اوایل پاییز است که طرح آلمان، برنامه ریزی شده بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، هوای گرمتر از حد معمول برای این وقت از سال، سطح بالای ذخایر گاز و تقاضای ضعیف بازارهای آسیایی، سبب شده است قیمت پایه گاز بازار اروپایی بسیار پایین تر از حد انتظار باشد.
1401/11/05
12:27:17
0.0 / 5
193
تگهای خبر: انرژی , شركت , قیمت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز