صعود دلار سد راه افزایش نفت شد

صعود دلار سد راه افزایش نفت شد به گزارش ام آی جی تی، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تأثیر صعود ارزش دلار آمریکا و نگرانی ها از بروز رکود، کاهش پیدا کرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۳ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش، به ۷۶ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت با ۳۰ سنت معادل ۰.۳۶ درصد کاهش، به ۸۲ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز جمعه با بیشتر از ۹۰ سنت افزایش، بسته شده بودند.

دلار روز دوشنبه به دنبال انتشار چندین گزارش اقتصادی مثبت در آمریکا که انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره برای مدت طولانی تر را تقویت کرد، نزدیک به بالاترین حد هفت هفته گذشته ایستاد.

دلار قوی تر، معاملات نفت که به این ارز قیمت گذاری می شود را برای دارندگان ارزهای دیگر، گران تر می کند.

واندانا هری، موسس شرکت تحلیل نفت "واندا اینسایتس" در اینباره اظهار نمود: نفت همچنان از بازارهای مالی، جهت می گیرد.

پس از انتشار گزارشی در روز جمعه که نشان داد شاخص قیمت مخارج شخصی بعد از رشد ۰.۲ درصد در دسامبر، ۰.۶ درصد در ژانویه صعود کرده است، نگرانی ها نسبت به تقویت سیاست پولی انقباضی توسط فدرال رزرو، تجدید شد.

به گفته واندانا هری، اگر ریسک گریزی همچنان رشد کند، نفت احیانا تحت فشار نزولی قرار خواهد گرفت.

عامل دیگری که به فشارهای نزولی بر نفت افزود، رشد ذخایر نفت آمریکا بود که طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، هفته گذشته به بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۲۱ صعود کرد.

تحلیلگران شرکت مشاوره "انرژی اسپکتس" ضمن اشاره به بازنگری آمار که در انتشار رشد چشم گیر ذخایر نفت تأثیر بسزایی داشت، اظهار کردند: آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا به جای ایجاد شفافیت برای بازارها، همچنان پرسش های بیشتری را برانگیخته است.

در بخش عرضه، روسیه می خواهد صادرات نفت از بنادر غربی را میزان ۲۵ درصد در مارس نسبت به فوریه، کم کند که پنج درصد بیشتر از کاهش تولیدی است که برای این ماه، اعلام نموده است.

قیمت نفت از ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ که حمله نظامی روسیه به اکراین آغاز شد، حدود یک ششم کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت لهستانی "پی کی ان اورلن" روز شنبه اعلام نمود روسیه عرضه نفت به لهستان از راه خط لوله دروژبا را یک روز بعد از اینکه ورشو اولین تانک های لئوپارد را به اکراین تحویل داد، متوقف کرد.

دو هفته بعد از آغاز جنگ اکراین، قیمت نفت برنت تحت تأثیر نگرانی نسبت به احتمال کمبود عرضه، به حدود ۱۲۸ دلار در هر بشکه صعود کرد اما بعد از شکل گیری نگرانی ها نسبت به بروز کندی اقتصاد جهانی، از این رکورد عقب نشینی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران منتشر انتشار نظرسنجی ها از بخش تولید چین هستند تا سیگنال شفافی در رابطه با وضعیت تقاضا برای نفت در این کشور پیدا کنند. چین جلسه پارلمانی سالانه را از آغاز هفته جاری برگزار می نماید و شاهد اهداف سیاست اقتصادی و خط مشی های جدید خواهد بود.
1401/12/08
13:50:33
0.0 / 5
251
تگهای خبر: انرژی , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز