مدیر دفتر رودخانه ها و سواحل شركت آب منطقه ای اصفهان:

3 هکتار از رودخانه زاینده رود آزادسازی شد

3 هکتار از رودخانه زاینده رود آزادسازی شد به گزارش ام آی جی تی، مدیر دفتر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان اظهار داشت: نزدیک به سه هکتار از رودخانه زاینده رود در محدوده بالادست و پایین دست سد مخزنی زاینده رود امسال آزاد سازی شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، احمدرضا صادقی عنوان کرد: طرح محافظت از رودخانه زاینده رود از سرشاخه های رودخانه در شهرستان های فریدون شهر و فریدن تا تالاب بین المللی گاوخونی از سال ۹۴ تابحال در حال اجرا می باشد و بیشتر از صد نفر نیروی انسانی شامل تیم های گشت و حقوقی از رودخانه زاینده رود حفاظت می کنند.
وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده تابحال در مجموع سبب کاهش و پیشگیری از تصرفات بیشتر رودخانه و حریم و بستر و برداشت های غیر مجاز آب و پساب شده است.
مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان افزود: از دیگر اقدامات انجام شده توسط دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای، تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها است که با هدف بهره برداری از رودخانه، کاهش خطرات احتمالی سیلاب و پیشگیری از تجاوز به بستر و حریم رودخانه است.
مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان تصریح کرد: برای تحقق این امر انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم مرحله اول و مرحله دوم توسط مسؤلان شرکت آب منطقه ای اصفهان در قسمت مهندسی رودخانه ها و سواحل مورد توجه قرار گرفته است و از آغاز سال ۱۳۹۵ تا کنون در این خصوص حدود ۲۹ هزار کیلومتر مطالعات مرحله اول انجام که حدود ۷۴۰ کیلومتر مطالعات مرحله اول تأیید شده و منتظر تاییدیه سازمان نقشه برداری کشور است.
صادقی همینطور به ساماندهی و لایروبی رودخانه زاینده رود اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۹۵ تابحال حدود ۸۰ کیلومتر از رودخانه های استان ساماندهی شده است.
وی اضافه کرد: بیشتر از ۸۰ کیلومتر جاده ساحلی تا کنون راه اندازی شده است.
مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان افزود: بیشتر از یک هزار کیلومتر از رودخانه های استان تابحال رُپرگذاری (شاخص گذاری حد و بستر رودخانه) شده است.


منبع:

1401/12/24
13:27:12
0.0 / 5
215
تگهای خبر: آب , خطرات , راه اندازی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز