معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو عنوان كرد؛

تحقق 80 درصدی اعتبارات وزارت نیرو در سال 1401

تحقق 80 درصدی اعتبارات وزارت نیرو در سال 1401 به گزارش ام آی جی تی، بر مبنای داده ها و اطلاعات آماری اعلام شده از جانب معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، پارسال ۸۰ درصد از اعتبارات مصوب این وزارت خانه در قسمت های مختلف محقق شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، "محسن بختیار" با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تلاشهای خوبی برای تحقق اعتبارات مورد نیاز بخش های مختلف وزارت نیرو از راه اختیارات قانونی بودجه صورت گرفت، اظهار داشت: پارسال وزارت نیرو از راه سه بخش طرح های تملک دارایی های سرمایه ای قانون بودجه، ظرفیت و مجوزهای احکام قانون بودجه و ردیف های متفرقه که در اختیار این وزارت خانه قرار دارد، نسبت به تحقق اعتبارات اقدام نموده است. بختیار در توضیح جزئیات تحقق این منابع اضافه کرد: مجموع اعتباراتی که از راه بخش طرح های تملک دارایی های سرمایه ای قانون بودجه محقق شد چیزی حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که البته ۴ هزار میلیارد تومان آن در اسفندماه تخصیص پیدا کرد و در اختیار شرکتهای زیرمجموعه وزارت نیرو قرار گرفت. بر مبنای آمار اعلام شده از جانب معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، این منابع در چهار فصل کلی منابع آب، تحقیق و توسعه، آب و فاضلاب و انرژی و ۱۰ برنامه جزئی تخصیص پیدا کرده است که به صورت مثال سهم برنامه عرضه آب ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و برنامه تأمین آب ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. همینطور سهم برنامه توسعه تأسیسات فاضلاب و بازچرخانی آب ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و سهم عرضه خدمات آب شهری و روستایی هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان بوده است.
بختیار در ادامه با اشاره به اینکه پارسال از راه سایر اعتبارات و ردیف های متفرقه که بر مبنای قانون بودجه در اختیار وزارت نیرو قرار دارد هم ۴۰ هزار میلیارد تومان محقق شد، اضافه کرد: تحقق این میزان اعتبار در حالی بود که از این محل اعتبار مصوب سالجاری ۴۸ هزار میلیارد تومان بود. معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو همینطور بیان نمود: در مجموع از راه قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و سایر امکاناتی که قانون بودجه در اختیار وزارت نیرو قرار داده بود، چیزی حدود ۵۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار محقق شد که حدود ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن در اسفندماه تخصیص پیدا کرد. بختیار در همین رابطه اضافه کرد: تحقق مجموع اعتبار ۵۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی پارسال در حالی رقم خورد که اعتبار مصوب این سال به صورت کلی ۶۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود.


منبع:

1402/01/22
11:52:32
0.0 / 5
392
تگهای خبر: آب , انرژی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز