ایران دومین سازنده روتور GE-F9 جهان می شود

ایران دومین سازنده روتور GE-F9 جهان می شود به گزارش ام آی جی تی، F۹ ساخت آمریکا بوده و به علت تحریم وارد کشور نمی گردد. از همین رو با تولید این تجهیزات توسط متخصصان داخلی، ایران به دومین کشور سازنده این روتور در جهان تبدیل می شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه بیست وسومین نمایشگاه بین المللی و اولین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران قرارداد ساخت بار اول یک دست کامل روتور توربو کمپرسو واحد گازی GE-F۹ نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی به ارزش ۱۷۵ میلیارد تومان میان شرکتهای تولید نیروی برق شهید رجایی و شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) به امضا رسید.
این روتور ساخت آمریکا است که به علت تحریم ها وارد کشور نمی گردد. از همین رو با تولید این تجهیزات توسط متخصصان داخلی، ایران به دومین کشور سازنده این روتور در دنیا تبدیل خواهد شد.
همینطور در این مراسم قرارداد ساخت بار اول سیستم کنترل واحد بخار نیروگاه شازند به ارزش ۳۵ میلیارد تومان میان شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی و شرکت خدمات نیروگاهی آهار شرق به امضا رسید. در جهت این قرارداد مقرر شده است برای اولین بار در کشور سیستم کنترل این نیروگاه توسط متخصصان صنعت نیروگاهی ساخت داخل و جایگزین شوند.
در جریان مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت برق تفاهمنامه طراحی و ساخت بار اول سیستم پایش و اندازه گیری آنلاین دودکش های نیروگاه شازند به ارزش ۹۴ میلیارد تومان در جهت اجرای سیاست های کلی نظام جهت استفاده حداکثری از توان ساخت داخل، توانمندسازی شرکتهای داخلی و قطع وابستگی، میان شرکتهای تولید نیروی برق منطقه مرکزی و شرکت پیرامون سیستم قشم به امضا رسید.
ساخت پره های ثابت و متحرک توربین گازی BBC-D۹ نیروگاه درود به مبلغ ۷۹.۶ میلیارد تومان هم دومین تفاهمنامه ای بود که میان شرکتهای تولید نیروی برق شهید مفتح و کارنو ایده آل آرمان به امضا رسید.
همینطور در این مراسم تفاهمنامه ساخت بار اول موتور B.C.PUMP به ارزش ۱۸ میلیارد تومان میان شرکتهای تولید نیروی برق منطقه غرب و مدیران انرژی کویر به امضا رسید.
چهارمین تفاهمنامه امضا شده در جریان اختتامیه نمایشگاه صنعت برق در ارتباط با کنترل مشعل های BMS نیروگاه بندرعباس به ارزش ۱۴ میلیارد تومان بوده است که میان شرکتهای تولید نیروی برق بندرعباس و خدمات نیروگاهی آهار شرق به امضا رسید.


منبع:

1402/08/26
19:56:01
0.0 / 5
85
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تخصص , توربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز