یك مقام مسئول در گفت وگو با ام آی جی تی عنوان كرد؛

سوخت تحویلی به نیروگاه ها بیش از ۳ تا ۴ درصد مازوت دارد

سوخت تحویلی به نیروگاه ها بیش از ۳ تا ۴ درصد مازوت دارد ام آی جی تی: به گزارش ام آی جی تی، معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی اظهار داشت: استاندارد ملی ابلاغ گردیده برای مازوت زیر 0.8 است ولی هم اکنون سوخت دریافتی بالای سه تا چهار درصد مازوت دارد.ناصر اسکندری معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که امسال حدودا تمامی نیروگاه ها افزایش راندمان داشته اند اظهار داشت: امسال حدودا تمامی نیروگاه های افزایش راندمان داشته برای افزایش راندمان حدودا همه نیروگاه تکلیفی برای آنها تعیین شده است که باید به مقدار معینی افزایش راندمان داشته باشند و به این شکل نیست که نیروگاه های فرسوده بتوانند با همان شرایط به فعالیت خود ادامه دهند.
وی ادامه: نحوه بهره برداری، رفع محدودیت ها و ارتقای نیروگاه ها در افزایش راندمان تأثیر گذار بوده و بنا بر این تکلیف شده تا نیروگاه ها افزایش راندمان داشته باشند.
اسکندری با اشاره به این که راندمان نیروگاه بصورت مستقیم با آلودگی هوا مرتبط نیست و به استاندارد بودن سوخت تحویلی مربوط است، اظهار داشت: در صورتیکه نیروگاه ها سوخت استانداری تحویل بگیرند، آلودگی هوا هم وجود ندارد اما زمانیکه سوخت سوخت استاندارد نیست و دارای مازوت بیشتری است منجر به آلودگی هوا می شود.
معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در پاسخ به این پرسش که مازوت مصرفی نیروگاه ها چند درصد با سطح استاندارد متفاوت است، اشاره کرد: استاندارد ملی ابلاغ گردیده برای سوخت با مازوت زیر ۰.۸ است در صورتیکه سوخت تحویلی به نیروگاه ها بیش از سه تا چهار درصد مازوت دارد.
اسکندری اشاره کرد: استفاده از سوخت مایع متناسب با تحویل گاز است اگر گاز طبق روال تحویل داده شود نیازی به سوخت مایع پیدا نمی نماییم ولی پیش بینی می شود از دو الی سه هفته آتی استفاده از سوخت مایع شروع شود.
وی در پاسخ به این پرسش که استفاده از مازوت به چه میزان موجب لطمه دیدن نیروگاه های کشور می شود، اظهار داشت: استفاده از مازوت هزینه های تعمیراتی را بیشتر می کند و سرعت خروج نیروگاه ها را بالا می برد و بطور قطع موجب لطمه به نیروگاه های کشور می شود بنابر ین تلاش می نماییم از حداقل مازوت استفاده نمائیم.


1402/08/28
11:55:31
0.0 / 5
89
تگهای خبر: تخصص , تولید , سوخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز