در ماه اكتبر اتفاق افتاد؛

ایران ۶۰ درصد نفت صادراتی خویش را روانه بازار آسیا كرد

ایران ۶۰ درصد نفت صادراتی خویش را روانه بازار آسیا كرد ایران در ماه اكتبر (مهر– آبان) بیش از ۶۰ درصد از نفت خام صادراتی خویش را روانه بازار آسیا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، ایران در ماه اكتبر موفق شد ۶۳ درصد نفت خام صادراتی خویش را روانه بازار آسیا كند، چین بزرگترین مشتری نفت ایران در آسیاست كه بیش از ۶۰۰ هزار بشكه نفت از ایران خریداری می كند.
چین همینطور یكی از بزرگترین مصرف كنندگان بزرگ نفت جهان است كه هم اكنون به طور میانگین روزانه ۱۳ میلیون بشكه نفت مصرف می كند كه از این مقدار، ۹ میلیون آن وارداتی است كه بخش اندكی از آن با دریافت با استفاده از خط لوله تامین می گردد.
سهم شركت های اروپایی از خرید نفت ایران در ماه اكتبر ۳۷ درصد بوده است، شركت های اروپایی از حدود ۲ سال گذشته، خرید محموله های نفت خام ایران را از سر گرفتند، اروپایی ها در دوران تحریم خرید نفت خام از ایران را به نزدیك صفر رسانده بودند.
شركت های انگلیسی -هلندی شل، توتال فرانسه، انی ایتالیا و ساراس ایتالیا، هلنیك پترولیوم یونان، رپسول اسپانیا، مول (MOL) مجارستان، بعضی از مشتریان محموله های نفت خام ایران در اروپا هستند.
آمارهای ماه اكتبر همینطور نشان می دهد، كره جنوبی همچنان بزرگترین دریافت كننده میعانات گازی ایران است و نیمی از میعانات گازی به این كشور و بقیه به كشورهای منطقه خلیج فارس صادر می گردد.
میانگین قیمت نفت خام سبك و سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا آخر ۲۷ اكتبر (پنجم آبان ماه) به ترتیب ۵۰ دلار و ۲۶ سنت و ۵۰ دلار و ۲ سنت بوده است.

1396/08/16
22:37:12
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: صادرات , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز