جایزه خودرو برای کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق مشترکان

جایزه خودرو برای کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق مشترکان به گزارش ام آی جی تی، مدیرعامل توانیر اظهار داشت: اگر سال جاری مشترکان صنعت برق ۱۰ درصد مصرف خویش را مدیریت کنند از جوایزی مثل خودرو برخوردار خواهند شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر امروز (سه شنبه، پانزدهم خردادماه)، اظهار داشت: سال جاری مشترکانی که رعایت نمایند، علاوه بر قبض مجانی از جوایز مختلف دیگری به قید قرعه برخوردار خواهند شد. مثل اختصاص ۳۰۰ خودروی دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه جویی کنند و علاوه بر اینها لوازم خانگی برقی کم مصرف و لوازم دیجیتال هم جزو این جوایز است.
وی به همکاری خوب مردم با صنعت برق در ۲ سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: ۴۰ درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک سوم هم از قبض برق مجانی برخوردار شدند. سال جاری با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش های سال قبل انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه های مدیریت مصرف را داریم.
ساعت کار اداری تغییر می کند
رجبی مشهدی اظهار داشت: سال جاری هم بر مبنای مصوبه هیأت وزیران ساعت کاری از نیمه خرداد تا نیمه شهریور از ساعت ۶ بامداد تا ۱۳ خواهد بود و این تغییر ساعت سبب خواهد شد تا به میزان یک هزار و ۵۰۰ مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم؛ چونکه ساعت ۱۳ اوج مصرف بار شبکه است، ازاین رو تعطیل شدن بخش اداری و خاموش کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد نمود.
مدیرعامل توانیر میزان ناترازی برق در سالهای گذشته را بین ۱۴ تا ۱۵ هزار مگاوات دانست و افزود: سال جاری با اقدام های انجام شده این رقم به ۱۰ هزار مگاوات کاسته شده است.
وی به اضافه شدن ۹ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره نمود که سبب کاهش ناترازی منجر شده و روند رشد مصرف، بسیار شتابان است و بر این اساس بهینه سازی مصرف ضروری می باشد.
وی افزود: روز گذشته میزان مصرف ۶۸ هزار مگاوات با رشد ۱۰ درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می رود با مشارکت مردم برق پایدار تأمین می شود.

1403/03/16
13:47:33
0.0 / 5
104
تگهای خبر: تولید , صنعت , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز