حذف یارانه های انرژی در عربستان كندتر شد

حذف یارانه های انرژی در عربستان كندتر شد ام آی جی تی: عربستان سعودی تحت یك برنامه مالی بلندمدت جدید، برنامه خود برای حذف یارانه انواع حامل های انرژی را كندتر می كند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، ملك سلمان رسما اعلام نموده است كه تاریخ تعیین شده برای حذف كسری بودجه دولت از هدف اولیه سال ۲۰۲۰ به سال ۲۰۲۳ موكول خواهد شد تا از فشار بر رشد اقتصادی كاسته شود. در نتیجه برنامه مالی جدید قیمت های داخلی بنزین و دیزل را به تدریج در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ بر مبنای قیمت های بین الملی تعیین خواهد نمود. تحت برنامه قدیمی كه دسامبر گذشته انتشار یافت، همه محصولات انرژی تا سال ۲۰۲۰ بر اساس قیمت های جهانی، قیمت گذاری خواهند شد.

قیمت های گاز طبیعی شامل متان كه بعنوان خوراك برای صنعت پتروشیمی استفاده می شود، در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ بر اساس قیمت های بین المللی خواهد بود با این همه سقفی برای قیمت آنها مشخص خواهد شد. در برنامه قبلی گفته شده بود قیمت ها بین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ افزایش داده خواهند شد.

گاز طبیعی مایع كه یك خوراك دیگر پتروشیمی است، در سال ۲۰۲۰ بر مبنای پایه جهانی قیمت گذاری خواهد شد در حالیكه كروسن و نفت مایع برای مصرف خانگی در سال ۲۰۱۹ و آسفالت در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و سوخت جت برای شركت های هواپیمایی سعودی در سال ۲۰۱۸ بر مبنای قیمت جهانی خواهند بود.

سایر مایعات نفتی مورد استفاده برای تولید نیرو هم بین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ با قیمت های جهانی مرتبط خواهند شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق برنامه جدید، قیمت های برق منعكس كننده هزینه تولید نیرو بر اساس سوخت مورد استفاده تا سال ۲۰۲۵ خواهند بود. وزارت انرژی عربستان هفته گذشته اعلام نمود در سه ماهه نخست سال میلادی آینده دور جدیدی از افزایش قیمت های داخلی بنزین، سوخت جت و دیزل اعلام خواهد شد.
1396/10/01
13:48:27
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: انرژی , بنزین , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز