عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

فاز ۴ پالایشگاه آبادان نیاز به ۴ میلیارد دلار اعتبار دارد

فاز ۴ پالایشگاه آبادان نیاز به ۴ میلیارد دلار اعتبار دارد ام آی جی تی: آبادان – عضو كمیسیون اقتصادی مجلس از نیاز چهار میلیارد دلاری برای آغاز عملیات فاز۴ پالایشگاه آبادان اطلاع داد.عامر كعبی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آغاز تولید روزانه ۵۰۰ هزار لیتر بنزین سبز در پالایشگاه آبادان اظهار داشت: این میزان تولید قابل افزایش تا یك و نیم میلیون لیتر در روز است.

وی اضافه كرد: تولید بنزین سبز برای اولین بار است كه در كشور آن هم در پالایشگاه آبادان اتفاق می افتد. از این نوع بنزین، بنزین صد. ال. ال بعنوان سوخت هواپیماهای ملخی كه اكنون تنها در سه كشور جهان تولید می شود، در آبادان تولید می گردد كه افتخار بزرگی برای كشورمان به حساب می آید.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نشست و گفتگوی دو ساعته سه نماینده مردم آبادان در مجلس با وزیر نفت اظهار نمود: نظارت بر اجرای پروژه فاز۲ پالایشگاه آبادان همچون محورهای این گفتگوها بود ضمن آنكه در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی و بانك عامل برای تامین منابع مالی فاز ۴ پالایشگاه آبادان كه نیازمند یك خط اعتباری چهار میلیارد دلاری است هم بحث و تبادل نظر شد.
وی خاطرنشان كرد: عرضه یك برنامه مشخص برای تقویت دانشگاه صنعت نفت آبادان است و حمایت از باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان هم از دیگر زمینه های تبادل نظر میان نمایندگان مردم آبادان در مجلس با وزیر نفت بود.
كعبی همینطور از تكمیل بیمارستان نفت آبادان، توجه به مشكلات كاركنان پالایشگاه نفت آبادان اعم از نیروهای پیمانكاری، قرارداد معین و قرارداد موقت و حمایت از نیروهای توانمند و مدیران دلسوز صنعت نفت آبادان از دیگر زمینه های قابل بحث و گفتگو با وزیر نفت نام برد.

1396/10/06
19:12:07
5.0 / 5
4951
تگهای خبر: بنزین , پالایشگاه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز