برای اولین بار از جون ۲۰۱۵؛

جهش قیمت نفت خام آمریكا

جهش قیمت نفت خام آمریكا به گزارش ام آی جی تی قیمت های نفت در روز چهارشنبه با انتشار داده های اقتصادی قوی از آمریكا و آلمان، نزدیك به ۲ درصد جهش كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، قیمت های نفت در روز چهارشنبه با انتشار داده های اقتصادی قوی از آمریكا و آلمان، نزدیك به ۲ درصد جهش كرد.
قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریكا در ساعت ۲۰: ۳۷ دقیقه به وقت تهران، با ۹۸ سنت یا ۱. ۶ درصد افزایش برای نخستین بار از جون ۲۰۱۵ از ۶۱ دلار فراتر رفت، و به ۶۱. ۳۵ دلار برای هر بشكه رسید. این شاخص نفتی در معاملات امروز تا ركورد ۶۱. ۵۰ دلار به ازای هر بشكه بالا رفت.
بنچ مارك بین المللی قیمت نفت خام، برنت، در همین زمان با ۸۹ سنت یا ۱. ۳ درصد افزایش در قیمت هر بشكه ۶۷. ۴۶ دلار معامله شد. در معاملات امروز، قیمت نفت برنت تا ركورد ۶۷. ۶۲ دلار برای هر بشكه افزایش یافت كه بالاترین سطح آن از ماه می ۲۰۱۵ تا كنون است.
نرخ بی سابقه پایین بی كاری در آلمان و اوج گرفتن شاخص تولید این كشور كه نشان داده است تقاضا برای انرژی به شكل قدرتمندی رشد خواهد كرد، سبب بالا رفتن قیمت چندین كالای با ارزش جهان شده است كه نفت هم در بین آن هاست.
گزارش داده های تولید و ساخت وساز در آمریكا هم انتظارات برای سال اقتصادی قدرتمند این كشور در ۲۰۱۸ را تقویت كرده است. میانگین صنعتی داو جونز به ركورد جدیدی دست یافته است.
از سوی دیگر گسترش هوای سرد و یخبندان در سواحل شرقی آمریكا سبب بالا رفتن قیمت نفت مخصوص گرمایش در آمریكا شد و تعداد بیشتری از نفت كش های حامل دیزل و نفت گرمایشی را از اروپا به سمت آمریكا كشاند.
افزایش قیمت نفت علی رغم این صورت گرفت كه نشانه هایی از آن دیده می گردد كه حفاران آمریكایی با بالا رفتن قیمت ها، به افزایش تولیدات خود ادامه خواهند داد. تولید نفت خام آمریكا به سرعت به سمت رسیدن به ركورد تاریخی بیش از ۱۰ میلیون بشكه در روز، كه در دهه ۱۹۷۰ ثبت شده بود، پیش می رود.
برخی تحلیل گران می گویند كه قیمت های اخیر كه با ركوردهای اواسط ۲۰۱۵ برابری می كنند، در سایه گمانه زنی های تاجران ناپایدار خواهد بود. تعداد كسانی كه پیش بینی می كنند قیمت نفت همچنان به بالا رفتن خود ادامه خواهد داد در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته در حالی كه تعداد كسانی كه پیش بینی می كنند قیمت ها كاهش خواهد یافت، آب رفته است.
با وجود این واگرایی معمولا بعد از چنین افزایش قیمتی، قیمت ها افت می كنند.
 

1396/10/13
21:35:32
5.0 / 5
4667
تگهای خبر: تولید , قیمت نفت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز