در پایان معاملات روز جمعه به وقت آمریكا؛

نفت بدترین سقوط هفتگی دو سال اخیر را ثبت نمود

نفت بدترین سقوط هفتگی دو سال اخیر را ثبت نمود ام آی جی تی: در انتها معاملات جمعه به وقت آمریكا (بامداد شنبه)، قیمت های نفت بیش از ۳ درصد سقوط كردند و قیمت نفت خام آمریكا برای نخستین بار از ماه دسامبر به پایین ۶۰ دلار برای هر بشكه سقوط كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه به وقت آمریكا (بامداد شنبه به وقت تهران)، قیمت های نفت بیش از ۳ درصد سقوط كردند و قیمت نفت خام آمریكا برای نخستین بار از ماه دسامبر به پایین ۶۰ دلار برای هر بشكه سقوط كرد. این سبب اوج گرفتن نگرانی ها در مورد افزایش عرضه نفت شد.
قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریكا ۱.۹۵ دلار یا ۳.۲ درصد سقوط كرد و به ۵۹.۲۰ دلار برای هر بشكه رسید كه كمترین میزان آن از ۲۲ دسامبر تا كنون است. این درحالیست كه قیمت این شاخص در جلسه روز گذشته تا ۵۸.۰۷ دلار هم سقوط كرده بود. در یك روز دیگر كه حجم تجارت آن بیش از اندازه متوسط بود، ۸۴۵۰۰۰ قرارداد دست به دست شدند.
قیمت نفت خام برنت هم ۲.۰۲ دلار یا ۳.۱ درصد سقوط كرد و در ۶۲.۷۹ دلار برای هر بشكه بسته شد. این قیمت كمترین میزان این شاخص از ۱۳ دسامبر تا كنون است.
قیمت نفت خام آمریكا و نفت خام برنت بیش از ۱۱ درصد از ركورد امسال خود كه در اواخر ژانویه ثبت كرده بودند، سقوط كردند. تنها در این هفته نفت برنت نزدیك به ۹ درصد سقوط كرد و نفت خام آمریكا هم حدود ۱۰ درصد از ارزش خویش را از دست داد. این ها بدترین افت هفتگی این شاخص ها از ژانویه ۲۰۱۶ تا كنون است.
این شاخص های نفتی ۶ روز متوالی ضرر را در یك دوره از جلسات معاملاتی با حجم بالای معاملات، سپری كردند كه سود امسال آنها را نابود كرد. آن چه كه بر روی دوش بازارها سنگینی می كرد، آمار فراتر از انتظار عرضه نفت و اوج گرفتن غیرمنتظره تولید خط لوله فورتیز در دریای شمال بود كه قبلا در این هفته تعطیل شده بود.
تلاطم بازارهای وال استریت بر قیمت نفت هم فشار مضاعف وارد كرد. در جلسه معاملات روز گذشته شاخص سهام اس اندپی به پایین ترین میزان خود از ۵ اكتبر تا كنون سقوط كرد. اس اندپی سپس بهبود یافت و روز خویش را با سود به آخر رساند و همین به قیمت نفت كمك كرد كه از پایین ترین مقادیر ثبت شده روز گذشته اندكی بالاتر بیاید.
شركت خدمات انرژی بیكر هیوگز اعلام نمود كه حفاران آمریكایی این هفته به صورت غیرمنتظره ای به تعداد چاه های فعال آمریكا افزوده اند. شركت های انرژی آمریكا ۲۶ حلقه چاه دیگر به تعداد چاه های فعال افزودند و تعداد كل آنها را به ۷۹۱ حلقه چاه رساندند كه این بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۱۵ تا كنون است. همینطور تعداد چاه های افزایش یافته در یك هفته هم برای امسال بی سابقه بوده است. با تداوم
افزایش قیمت های نفت در اواسط ژانویه، حفاران به افزایش تعداد چاه های تحت حفاری رو آورده اند.
بازار نفت تحت فشار تاثیرات تضعیف بازار سهام قرار گرفته است. همینطور نفت ارتباط معكوسی با دلار دارد كه حالا با افت بازار سهام، تقویت شده است.
حجم نفت خام خط لوله فورتیز به دنبال شروع به كار آن، بسیار سریع تر از آن چه انتظار می رفت در حال افزایش می باشد.
از سوی دیگر، تولیدكننده بزرگ عضو اوپك، ایران، اعلام نموده است كه در نظر دارد ظرف ۴ سال آینده تولید خویش را حداقل ۷۰۰ هزار بشكه در روز افزایش دهد.
تحلیل گران كپیتال اكونومیكس در یادداشتی نوشتند: ما معتقدیم اوج گرفتن عرضه و كند شدن رشد تقاضا، امسال دوباره بازار را به محدوده مازاد عرضه وارد می نماید.

1396/11/22
17:12:25
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: انرژی , تولید , قیمت نفت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز