احیای نفت فراساحلی با ۱۵۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری

احیای نفت فراساحلی با ۱۵۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری ام آی جی تی: صنعت نفت و گاز فراساحلی بدنبال سه سال كاهش هزینه و تعویق پروژه ها، اكنون آمادگی بیشتری برای اجرای پروژه و كسب سود با هزینه كمتر و طراحی ساده تر پیدا كرده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شیل آمریكا هم اكنون در تحلیل های پیرامون رشد نفت، مورد توجه اصلی قرار دارد و در حقیقت، سریعتر از آنچه پیش از این انتظار می رفت، رشد می كند. اما رشد هزینه و فشار سرمایه گذارانی كه سود را به تولید ترجیح می دهند، ممكن است روند رشد شیل را در آینده آهسته كند.

در این بین، نفت فراساحلی كه از كاهش سرمایه گذاری در دوران ركود لطمه دید، اكنون با پروژه هایی بازمی گردد كه از نظر اقتصادی بهبود یافته اند و در بعضی از موارد، شیل آمریكا را به چالش می كشند. این امر به علت كاهش هزینه از جانب شركت های بزرگ نفتی بعد از سال ۲۰۱۴ برای ساده تر كردن طراحی است تا با نفت برنت ۶۰ دلاری به همان میزانی سود كنند كه چهار سال پیش با نفت ۱۰۰ دلاری داشتند.

به گفته تحلیلگران شركت برن اشتاین، حدود ۴۰ پروژه فراساحلی جدید ممكن است امسال تصویب شوند كه در مقایسه با ۲۹ پروژه تصویب شده در سال ۲۰۱۷ و ۱۴ پروژه در سال ۲۰۱۶ رشد قابل ملاحظه ای را نشان داده است. انتظار می رود اغلب پروژه های فراساحلی كوچكتر و معادل ۴۲ هزار بشكه در روز نفت در مقایسه با ۶۹ هزار بشكه در روز برای پروژه های سال قبل باشند.

غول های نفتی تابحال كاهش هزینه قابل توجهی را برای پروژه های فراساحلی خود اعلام نموده اند.

شل ماه گذشته اعلام نمود كه میدان نفت و گاز پنگوئن را در دریای شمال انگلیس بازسازی خواهد نمود تا مطابق با قیمت سر به سر پایین ۴۰ دلار در هر بشكه و پیك تولید ۴۵ هزار بشكه در روز فعالیت كند.

استات اویل هم اعلام نموده قیمت سر به سر نفت را برای فاز نخست میدان فراساحلی یوهان اسوردراپ به پایین ۱۵ دلار در هر بشكه كاهش داده است.

به گفته تحلیلگران، تمركز این شركت ها به ساده سازی، بهبود طراحی و اعمال بهره وری، فعالیت های فراساحلی آنها را با پروژه های شیل آمریكای شمالی رقابتی می سازد.

اگر صنعت بخواهد افت تولید میادین نفتی فعلی را جبران كند، توسعه فراساحلی ضروری می باشد. حتی با وجود رونق فعالیت های تولیدی فعلی، شیل تنها هفت درصد از عرضه جهانی ۹۸ میلیون بشكه در روز را تشكیل می دهد در صورتی كه سهم نفت فراساحلی از میزان عرضه، بیش از یك چهارم است.

نشانه هایی وجود دارد كه از بازگشت خوش بینی به صنعت بالادستی حكایت دارد و طبق گزارش شركت وود مك كنزی، شركت ها امسال توسعه نفت ارزش بالا و كم هزینه را ترجیح می دهند.

وود مك كنزی در گزارش خود پیش بینی كرده است غول های نفتی و شركت های نفتی ملی برای منابع فراساحلی شناسایی شده برزیل به شدت رقابت می كنند و انتظار می رود مناقصه مكزیك امسال درخواست های بالایی را جذب نماید.

در نتیجه ریزش قیمت نفت، سرمایه گذاری های فراساحلی جهانی از ركورد ۳۳۵ میلیارد دلار سال ۲۰۱۴ افت شدیدی پیدا كرد زیرا شركت ها ناچار بودند تا چگونگی سودآور كردن پروژه های پرهزینه در قیمت پایین نفت را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. در سال ۲۰۱۷ این شركت ها خوش بین شدند و امسال سرمایه گذاری فراساحلی جهان حداقل ۱۵۵ میلیارد دلار خواهد بود و بعد از آن رشد سالانه مداومی خواهد داشت.

به گفته تحلیلگران "ریستاد انرژی"، سرمایه گذاری فراساحلی تا سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳۰ میلیارد دلار بازدهی خواهد داشت كه همچنان ۲۵ درصد كمتر از ركورد بالای سال ۲۰۱۴ است اما نشان داده است كه صنعت با جدیت مدیریت هزینه را دنبال می كند.
1396/12/01
16:15:19
5.0 / 5
5264
تگهای خبر: تولید , صنعت , صنعت نفت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز