آغاز ساخت خط لوله های پایانه جاسك

آغاز ساخت خط لوله های پایانه جاسك ام آی جی تی: مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شركت مهندسی و توسعه نفت ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته برای صادرات نفت میادین غرب كارون از آغاز ساخت خط لوله های پایانه جاسك اطلاع داد.


سیدنورالدین شهنازی زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه تولید از میادین نفتی غرب كارون به یك میلیون و ۲۰۰ هزار بشكه می رسد كه شامل نفت سبك و نفت سنگین می شود، اظهار نمود: این نفت باید از غرب كارون به مبادی صادرات و مصرف برسد. این انتقال به واسطه دو تلمبه خانه ای كه به تازگی تولید شده صورت می گیرد. هم اكنون تلمبه خانه غرب كارون با ظرفیت ۷۵۰ هزار بشكه در روز و تلمبه خانه امیدیه در سرویس قرار گرفته اند.
وی از توسعه تلمبه خانه غرب كارون اطلاع داد و اضافه كرد: ظرفیت این تلمبه خانه تا سقف یك میلیون و ۲۰۰ هزار بشكه افزایش خواهد یافت. كارهای مطالعاتی و طراحی آن در دست اقدام است. در آینده با اجرای طرح های توسعه این تلمبه خانه ها و خطوط لوله انتقال امیدوارم بتوانیم در جزیره خارك نفت خام سبك و سنگین و در بهره گان نفت خام سنگین را صادر نماییم. این توسعه به موازات توسعه میادین نفت صورت می گیرد.
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شركت مهندسی و توسعه نفت ادامه داد: كار مهم دیگر در دست اقدام فراهم كردن امكانات صادرات نفت از منطقه جاسك است. در این راستا خط لوله ای را از گوره به طول حدود ۱۱۰۰ كیلومتر با پنج تلمبه خانه نفت خام به مبادی صادرات جاسك خواهد رسید و برنامه ریزی شده در جاسك ترمینال، مخازن، اسكله و غیره ساخته شود كه بتواند نفت انتقالی را صادر كنند.
شهنازی زاده با اشاره به اینكه اقدامات مربوط به طراحی پایانه جاسك تمام شده است، خاطرنشان كرد: پیمانكار برای خرید و ساخت لوله های انتقال از منابع داخلی صورت گرفته و منابع فروش را پیدا كرده ایم. كار به آنها ابلاغ گردیده و در حال آغاز ساخت لوله ها هستند. همزمان پیمانكاران اجرای خطوط انتقال را انجام می دهیم البته پیش از آن مساله تحصیل اراضی ۱۱۰۰ كیلومتر در دست اقدام است و اجرای خط هم طوری برنامه ریزی شده كه تا زمان رسیدن لوله، كه شاید یك سال آینده نخستین محموله لوله آماده شود، كار سرعت بخشد. این خطوط لوله در چهار گستره ۲۵۰ كیلومتری تقسیم شده اند و چهار مناقصه جداگانه برگزار شده و چهار پیمانكار قوی آغاز به كار می كنند.1396/12/04
11:14:50
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز