سورپرایز اوپك و روسیه برای بازارهای نفت

سورپرایز اوپك و روسیه برای بازارهای نفت ام آی جی تی: اوپك، روسیه و سایر تولیدكنندگان مشاركت كننده در توافق كاهش تولید در پایبندی به تعهداتشان، فراتر از انتظارات بازار ظاهر شدند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از بلومبرگ، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی كه ریاست دوره ای اوپك را برعهده دارد، اظهار داشت: ۲۴ كشوری كه موافقت كرده اند مجموعا ۱.۸ میلیون بشكه در روز از تولیدشان را محدود كنند، به متعادل كردن عرضه و تقاضا در بازار متعهد هستند. ایشان در ادامه اضافه كرد: من خوش بین هستم كه امسال به تعادل بازار دست پیدا خواهیم كرد.

اوپك هفته گذشته اعلام نمود تولیدكنندگان در ژانویه میزان عرضه خویش را بیش از آنچه متعهد شده بودند، محدود كردند و میزان پایبندی به توافق كاهش تولید را كه از ابتدای سال ۲۰۱۷ شروع شده است، به ركورد ۱۳۳ درصد رساندند.

بانك آمریكایی گلدمن ساكس به تازگی پیش بینی خود از قیمت نفت در كوتاه مدت را بالا برد و اعلام نمود بازار احیانا به تعادل رسیده است. اوپك و متحدانش در نوامبر موافقت كردند كاهش تولید را با هدف ریشه كن كردن اشباع عرضه جهانی تا آخر امسال ادامه دهند.

المزروعی اظهار داشت: ما با تردیدهای زیادی نسبت به موفقیت، این استراتژی را آغاز كردیم. بعنوان نمونه برای اولین بار می باشد كه با روسیه و همینطور بعضی از كشورها همكاری می نماییم و تصور می كنم بعنوان یك گروه به بیش از آنچه كه انتظار می رفت دست یافته ایم.

رئیس دوره ای اوپك اظهار نمود: هزاران میلیارد دلار سرمایه گذاری برای تامین تقاضای رو به رشد برای نفت نیاز است. انتظار می رود میزان تقاضا برای نفت امسال حداقل به همان میزان سال ۲۰۱۷ رشد داشته باشد. كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس كه از اعضای اوپك هم هستند مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی از پروژه هایی برای افزایش ظرفیت تولید حمایت می كنند اما این كافی نیست كه تنها كشورهای شورای همكاری خلیج فارس سرمایه گزاری نموده و به این كار در این بخش ادامه دهند.
1396/12/09
14:09:03
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: اوپك , تولید , خلیج فارس , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز