بازجویی از رئیس غول انرژی چین به افترا جرایم اقتصادی

بازجویی از رئیس غول انرژی چین به افترا جرایم اقتصادی ام آی جی تی: به قول یك منبع مطلع، رئیس شركت انرژی ˮ سی ای اف سیˮ كه مقرر است ۱۰ میلیارد دلار از سهام شركت ˮروس نفتˮ را خریداری كند، به ظن ارتكاب جرایم اقتصادی بازجویی شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، این منبع مطلع بدون اشاره به مقامات درگیر این مساله و این كه آیا این پرونده هنوز هم در جریان است یا خیر اظهار داشت: از یه جیان مینگ، امسال بازجویی شده است. این منبع با عنایت به حساسیت مبحث نخواست نامش فاش شود.
شركت سی ای اف سی كه روی انرژی و سایر زمینه های سرمایه گذاری در خارج از كشور متمركز است طی مدت زمان كوتاهی موفق شد از نقش یك معامله گر سوختی ساده به یك شركت خوشه ای حوزه انرژی و تامین مالی با دارایی ها در سراسر جهان به منظور تبدیل شدن به یكی از غول های انرژی چین بدل شود. در سپتامبر سال قبل این شركت موافقت نمود ۱۴.۱۶ درصد از سهام شركت روس نفت را به ارزش ۹.۱ میلیارد دلار خریداری كند.
این شركت هنوز درباره فرآیند رسیدگی به اتهامات یه جیان مینگ كه پیشتر هم در مجله چینی " سای شین" و بدون اشاره به منابع، گزارش شده بود، حاضر به اظهارنظر نشده است.
روند تحقیقات نگرانی ها از طولانی شدن نهایی شدن قرار داد با روس نفت را افزایش داده است. یك منبع مطلع از این قرار داد پیشتر به رویترز گفته بود انتظار دارد این قرارداد تا نیمه اول سال میلادی فعلی بسته شود و احیانا تاخیر در زمان بندی اولیه به وجود آید.
این خبر بعد از آن منتشر می گردد كه هفته گذشته دولت چین در اقدامی مشابه، كنترل شركت بیمه ای " آنبانگ" را در اختیار گرفت و از پیگرد رئیس آن به افترا ارتكاب جرائم مالی اطلاع داد. مساله ای كه نشان داده است پكن به دنبال محدود كردن شركت های خوشه ای و سخت گیری های بیشتر برای پرهیز از وقوع بحران مالی است.
پس از انتشار خبر تحقیقات، سهام هولدینگ سی ای اف سی ۱۰ درصد سقوط كرد كه حداكثر حد مجاز است و ارزش سهام آن به پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۴ رسید.1396/12/10
17:05:57
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: انرژی , سهام , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز