در گفتگو با مهر مطرح شد؛

تولید روزانه ۲۹ میلیون لیتر بنزین یورو۴، بنزین سوپر، وارداتی نیست

تولید روزانه ۲۹ میلیون لیتر بنزین یورو۴، بنزین سوپر، وارداتی نیست ام آی جی تی: مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: هم اكنون با تولید بنزین یورو۴ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، میزان تولید این بنزین در كشور به ۲۹ میلیون لیتر در روز رسیده است.سید محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر میزان تولید بنزین یورو۴ در كشور را تا آبان ماه سال جاری حدود ۲۴ میلیون لیتر در روز اعلام نمود و اظهار داشت: اكنون با احتساب تولید بنزین یورو۴ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه به صورت میانگین ۲۹ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در كشور تولید می گردد.
وی ادامه داد: با تكمیل فاز ۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس كه می تواند روزانه ۲۴ میلیون لیتر بنزین یورو۴ تولید و تحویل دهد، تولید و توزیع بنزین یورو۴ كشور به بیش از ۵۰ میلیون لیتر در روز می رسد.
وی همینطور درباره وارداتی بودن یا تولید داخل بودن بنزین سوپر توزیعی در جایگاهها اظهار داشت: بنزین سوپر عرضه شده در جایگاه ها دارای اكتان ۹۵ است و این بنزین وارداتی نیست. به صورت كلی بنزینی تحت عنوان بنزین سوپر وارد كشور نمی گردد.
وی درباره اینكه آیا بنزین وارداتی در جایگاههای سوخت عرضه می شود، اظهار نمود: بنزین وارداتی به كشور عدد اكتان بالایی دارد كه بر مبنای تفاهمنامه ای كه با سازمان ملی استاندارد به امضا رسید از این بنزین وارداتی بعنوان اكتان افزا برای افزایش تولید بنزین در كشور استفاده می گردد.
موسوی خواه اضافه كرد: بنزین وارداتی بنزین یورو۴ است كه اكتان آن ۹۵ است كه با نفتا مخلوط شده تا حجم بنزین مورد استفاده در كشور را تامین نماییم. این در شرایطی است كه اكتان بنزین یورو۴ عرضه شده در جایگاه های سوخت كلان شهرها ۹۱ است.
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی در حالی میزان تولید بنزین یورو ۴ در كشور را ۲۹ میلیون لیتر در روز اعلام می كند كه چندی قبل بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره ابهام های مطرح شده برای كیفیت بنزینی كه در پالایشگاه های كشور تولید می شود، توضیح داد: هم اكنون روزانه بیش از ۲۰ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ در كشور تولید می گردد و بقیه بنزین تولیدی كشور زیر استاندارد یورو ۴ است و تا زمانی كه طرح های توسعه ای صنعت پالایش اجرا نشود، هیچ كاری نمی توانیم انجام دهیم. البته بنزینی كه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید می گردد یورو ۵ است.
از سویی دیگر بر مبنای بررسی های انجام شده و طبق اطلاعات دریافت شده از شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، تمام بنزین سوپر تخصیص داده شده به جایگاه های كشور از محل بنزین وارداتی تامین می گردد و اكتانی معادل ۹۵ دارد. میزان بنزین سوپر تخصیص داده شده به كل كشور حدودا ۳.۵ میلیون لیتر در روز است.

1396/12/29
09:43:23
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز