نفت یك درصد گران گردید

نفت یك درصد گران گردید ام آی جی تی: قیمت های نفت روز سه شنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار، تنش ها در خاورمیانه و نگرانی ها نسبت به كاهش بیشتر تولید ونزوئلا، حدود یك درصد گران گردید.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۵۳ سنت یا ۰.۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، ۶۲.۵۹ دلار در هر بشكه بود. بهای معاملات نفت برنت با ۵۱ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش، به ۶۶.۵۶ دلار در هر بشكه رسید.
به گفته سوكریت ویجایاكار، مدیر شركت مشاوره انرژی "تریفكتا"، تنشهای اخیر خاورمیانه تا حدودی از قیمتها حمایت كرده است.
معامله گران بازار معاملات آتی به ضعف ارزش دلار بعنوان عامل مثبت دیگر در افزایش قیمتها اشاره كردند.
دلار ضعیفتر معاملات نفت را كه به این ارز قیمت گذاری می گردد برای سایر كشورهایی كه از ارزهای دیگر استفاده می نمایند، ارزانتر كرده و تقاضای خرید آنها را بالا می برد. نگرانی ها نسبت به كاهش تولید ونزوئلا هم از بازارهای نفت پشتیبانی كرده است.
آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته اعلام نمود تولید نفت ونزوئلا كه در بحران اقتصادی گرفتار شده و حدود نیمی از سال ۲۰۰۵ كاهش یافته و به پایین ۲ میلیون بشكه در روز رسیده است، در معرض كاهش بیشتر قرار دارد و این مسئله ممكن است بازارهای جهانی را با كمبود عرضه مواجه كند.
با این همه تولید نفت آمریكا كه بیش از یك پنجم از اواسط سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به ۱۰.۳۸ میلیون بشكه در روز رسیده، بازارهای نفت را در معرض بازگشت دوباره اشباع عرضه قرار داده است.
بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت آمریكا از سطح تولید عربستان سعودی كه بزرگترین صادركننده جهان است، فراتر رفته و به سطح تولید روسیه كه حدود ۱۱ میلیون بشكه در روز است، نزدیك می گردد. پیش بینی شده كه تولید آمریكا تا اواخر امسال از تولید روسیه سبقت بگیرد و این كشور به بزرگترین تولیدكننده جهان تبدیل گردد.
افزایش تولید آمریكا و همینطور رشد تولید كانادا و برزیل به تلاش های تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك برای متعادل كردن عرضه و تقاضا و تقویت قیمتها لطمه می زند.
بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند وضعیت بازارهای نفت جهانی از كمبود اندك عرضه در سال ۲۰۱۷ و اوایل امسال به مازاد عرضه در اواخر سال ۲۰۱۸ تغییر پیدا كند.1397/01/01
11:16:58
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز