در معاملات امروز؛

نفت با جاه طلبی قیمتی سعودی ها و افت ذخایر آمریكا سر به فلك كشید

نفت با جاه طلبی قیمتی سعودی ها و افت ذخایر آمریكا سر به فلك كشید ام آی جی تی: با افت ذخایر و بعد از این كه رویترز اطلاع داد، عربستان سعودی به دنبال این است كه قیمت ها را از این هم بالاتر ببرد، قیمت نفت به اوج گرفتن خود تا بالاترین ركوردهای اواخر ۲۰۱۴ ادامه داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، با افت ذخایر انبارهای نفت كه درحال نزدیك شدن به میانگین ۵ ساله است و بعد از این كه منابعی به رویترز اطلاع دادند كه برترین صادركننده نفت، عربستان سعودی به دنبال این است كه قیمت ها را از این هم بالاتر ببرد، قیمت نفت به اوج گرفتن خود تا بالاترین ركوردهای اواخر ۲۰۱۴ ادامه داد.
قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام برنت به ۷۴.۷۴ دلار رسید، كه این بالاترین قیمت آن از ۲۷ نوامبر ۲۰۱۴ است. در آن تاریخ بود كه اوپك تصمیم گرفت برای دفاع از سهم بازار خود تا آخرین حدی كه در توان دارد تولید نماید و تنها ۱ سال بعد قیمت نفت به ۲۷ دلار برای هر بشكه سقوط كرد.
تا ساعت ۱۹: ۱۵ به وقت تهران، قیمت نفت برنت اندكی افت كرد و به هر بشكه ۷۴.۴۰ دلار رسید كه هنوز ۹۲ سنت نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته، بالاتر است.
قیمت پیش خرید نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، ۵۳ سنت بالا آمد و به ۶۹.۰۰ دلار برای هر بشكه رسید. دابلیوتی آی امروز تا ۶۹.۵۶ دلار بالا رفت كه گران ترین قیمت آن از ۲۸ نوامبر تا كنون است.
سازمان كشورهای صادركننده سوخت، اوپك و سایر تولیدكنندگان مهم شامل روسیه، در سال ۲۰۱۷ آغاز به كاهش تولید خود كردند تا عرضه اضافی بازار را كه از سال ۲۰۱۴ به بعد، قیمت نفت با سقوط مواجه كرده بود، از بین ببرند.
در تاریخ ۲۰ آوریل، اوپك و هم پیمانان آن در جده عربستان سعودی دیدار می كنند. سپس اوپك در ۲۲ جون دیدار می كند تا سیاست گذاری تولید نفت خویش را بازنگری كند.
رویترز روز چهارشنبه طی گزارشی اعلام كرد، عربستان سعودی كه برترین صادركننده نفت جهان است، بسیار خوشحال خواهد شد كه شاهد رسیدن قیمت ها به ۸۰ دلار یا حتی ۱۰۰ دلار باشد. این بعنوان نشانه ای از این كه عربستان به دنبال تغییر در روند تولید نیست، تلقی شد.
در ایالات متحده، اداره اطلاعات انرژی در روز چهارشنبه به وقت این كشور (بامداد پنج شنبه)، اعلام نمود كه ذخایر انبارهای تجاری نفت خام آمریكا افت كرده است و به میانگین ۵ ساله آن كه حدود ۴۲۰ میلیون بشكه است، نزدیك می گردد.
همچنین احتمال این كه ایالات متحده تحریم های ایران را دوباره برقرار كند، سبب تقویت قیمت ها شده است. ایران سومین تولیدكننده بزرگ اوپك است و تحریم آن منجر به كاهش تولید شدیدتر خاورمیانه خواهد شد.

1397/02/01
12:46:12
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: اوپك , تحریم , تولید , قیمت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز