وزیر نفت در پاسخ به ایسنا:

لایه های نفتی به توتال داده نمی گردد، مذاكره توسعه چند میدان در مرحله آخر قرار دارد

لایه های نفتی به توتال داده نمی گردد، مذاكره توسعه چند میدان در مرحله آخر قرار دارد ام آی جی تی: وزیر نفت در پاسخ به سوال ایسنا در مورد توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی با اشاره به خرید بخش نفتی شركت مرسك توسط توتال و مذاكراتی كه بین ایران و مرسك در مورد توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی صورت گرفته بود، اظهار داشت: لایه های نفتی به توتال داده نمی گردد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای قرارداد خط لوله ایرانشهر چابهار بین وزارت نفت و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این خبر فوق اضافه كرد: مذاكره برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی به مراحل آخر رسید، اما بخش نفتی شركت مرسك توسط توتال خریداری شد و ما قصد نداریم توسعه لایه های نفتی را به توتال بدهیم. تابحال برای مذاكره در مورد توسعه لایه های نفتی درخواست داده ایم، اما پیشنهاد جدی دریافت نكرده ایم.

چند مذاكره برای توسعه میادین در مراحل آخر قرار دارد

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در مورد مذاكره برای توسعه میادین، اظهار نمود: چند قرارداد در دست مذاكره است كه در مرحله آخر قرار دارد كه در این بین شركت های روسی هم هستند، اما تا روزی كه قرارداد امضاء نشود نامی از شركت ها و میادین نخواهم برد.

آخرین میزان فروش نفت و میعانات گازی

وزیر نفت در ادامه با بیان این كه میزان فروش نفت در یك ماه كم شد اما بعدا مجدد افزوده شد، تصریح كرد: میزان فروش نفت ایران هم اكنون مشكلی ندارد و رقم فروش نفت و میعانات گازی بیش از ۲.۵ میلیون بشكه در روز است.

صادرات گاز به عمان به مرحله مناقصه نزدیك می شود

زنگنه در مورد پروژه صادرات گاز به عمان توضیح داد: گاز از رودان به كوه مبارك و سپس به غرب جاسك می رود و بعد از آن به عمان صادر می گردد. مذاكرات پیش رفته است و در مرحله ای هستیم كه برای اجرای خط دریایی اعلام مناقصه نماییم یا به مرحله عقد قرارداد نزدیك می شویم كه یك شركت خارجی برای احداث خط سرمایه گذاری كند.

ایران هر كاری كه لازم باشد برای مقابله با ترامپ می كند

وی در مورد برخی اخبار در خصوص این كه ایران به هند در فروش نفت تخفیف می دهد، اظهار نمود: ما تخفیف ویژه ای به هند ندادیم البته برای فروش ممكن است در هر زمانی كه لازم باشد از نظر سیاسی قیمت هایی را اعمال نماییم كه بتوانیم در بازار حضور داشته باشیم.

وزیر نفت در مورد این كه گفته می گردد ایران برای جذب مشتری در مقابل سیاست های ترامپ به هند تخفیف می دهد، اظهار داشت: ما هر كاری كه لازم باشد برای این كه با ترامپ مقابله نماییم انجام می دهیم.

زنگنه با اشاره به تصمیم گیری ترامپ در ۱۲ مهر درباره برجام اظهار نمود: باید صبر نماییم ببینیم ترامپ چه می كند. ما بعنوان جمهوری اسلامی ایران همه تجارب و ظرفیت را برای این كه ترامپ نتواند به ایران ضرر برساند به كار می بریم.

جابه جایی و سوآپ گاز فرزاد برعهده ایران است

وی در انتها با اشاره به مذاكرات بین ایران و هند در مورد توسعه میدان گازی فرزاد B، اظهار نمود: قرار شد هندی ها گاز ترش میدان را به ما تحویل بدهند و ایران جابه جایی و سوآپ را انجام دهد.
1397/02/03
12:49:20
5.0 / 5
5290
تگهای خبر: توتال , صادرات , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز