تولید بنزین یورو پنج در خلیج فارس

تولید بنزین یورو پنج در خلیج فارس ام آی جی تی: رییس هیئت مدیره شركت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیكو) پس از ورود این شركت به برند سازی جایگاه‌های سوخت از احتمال تولید بنزین یورو 5 خبر داد.


سیدعماد حسینی  با بیان اینكه پرسی گاز ایران از شركت‌های زیرمجموعه تاپیكو محسوب می شود، اظهار كرد: پرسی‌ ایران‌گاز در برندینگ و مناقصه‌های شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شركت كرده و برای برندینگ سرمایه‌گذاری می‌كند. در این راستا هیات‌مدیره تاپیكو مجوز لازم را به شركت پرسی ایران‌گاز برای  برندینگ در جایگاه‌های سوخت صادر كرده است تا پرسی‌ ایران‌گاز چند جایگاه را در سطح كشور مدنظر قرار دهد. این شركت در جایگاه‌ها تحت عنوان پرس ایران فعالیت می‌كند و در حال تجهیز چند جایگاه سوخت است.
 
وی افزود: هدف تاپیكو و پرسی ایران‌گاز در آینده این است كه به یكی از مهم‌ترین عرضه‌كننده‌های فرآورده‌های نفتی تبدیل شوند كه از جمله این فرآورده ها بنزین با كیفیت و قابلیت بسیار بالا و با استاندارد یورو ۴ یا یورو ۵ است.
 
رییس هیئت مدیره شركت سرمایه گذاری نفت و گاز وپتروشیمی تامین (تاپیكو) در ادامه با اشاره به پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار كرد: تاپیكو سهامدار ۴۹ درصدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس محسوب می شود. همه اهداف پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادراتی نخواهد بود و باید اول نیازهای داخل پاسخ داده شود و بعد مقاصد صادراتی دنبال خواهد شد.   زمانی كه استارت ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۸۵ زده شد، هدف این بود كه نیازهای داخلی برطرف شود اما در حال حاضر اگر به فاز نهایی برسیم، تولیدی بیش از نیازهای داخلی به دست خواهیم آورد.
 
حسینی در پایان تاكید كرد: تولید بنزین یورو ۵ در ستاره خلیج فارس نیز دستور كار ما قرار دارد.
1396/04/12
13:38:40
5.0 / 5
4881
تگهای خبر: بنزین , نفت , گاز , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز