مدیرعامل شركت توزیع برق استان تهران:

فروش انشعاب برق نباید درآمد عمومی دولت تلقی شود

فروش انشعاب برق نباید درآمد عمومی دولت تلقی شود ام آی جی تی: مدیرعامل شركت توزیع برق استان تهران اظهار داشت: وجوه دریافتی از متقاضیان بابت بهای انشعاب برق و نیرورسانی، حقوق عمومی است و درآمد نیست كه بعنوان درآمد دولت تلقی شود بنابراین انتظار می رود در گردش مالی آن بازنگری صورت گیرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حاجی رضا تیموری در بیست و سومین كنفرانس ملی شبكه های توزیع برق اظهار نمود: شركت های توزیع بنگاه های اقتصادی هستند بنابراین لازم است بهای انرژی و انشعاب بخشوده شده و عوارض دریافتی از مردم در وجه شركت های توزیع پرداخت شود.

وی با اشاره به اینكه باید كم آبی و كمبود تولید برق را به فرصت تبدیل نماییم، عنوان كرد: با برنامه ریزی و بكارگیری تكنولوژی های جدید تلاش خواهیم كرد تا كاهش تلفات انرژی تك رقمی شود، پس باید به رویكرد مدیریت تقاضا و كاهش مصرف انرژی توجه ویژه ای داشته باشیم.

مدیرعامل شركت توزیع برق استان تهران ادامه داد: با عنایت به پربار بودن خطوط و پست های توزیع و فوق توزیع و فرسودگی شبكه ها و تأسیسات و تاب آوری پایین شبكه ها، لازم است جهت استهلاك گیری منابع مالی تأمین شوند. به قول تیموری با عنایت به استقلال شركت های توزیع نیروی برق انتظار می رود به جای نگاه بودجه ای با نگاه عملكردی و در چارچوب مسئولیت های قانونی روابط مالی آنها تنظیم شود.

وی با اشاره به اینكه قریب دوسوم نیروی انسانی شركت های توزیع برق از نیروهای خدماتی هستند، به ضرورت چاره اندیشی ساماندهی نیروهای شركتی اشاره نمود و اظهار داشت: تمركز بیشتر بر كاهش خاموشی ها با استفاده از انجام تعمیرات برنامه ریزی شده و استفاده از تكنولوژی های جدید می تواند ما را به جلو حركت دهد.

وی با اشاره به مزیت نقش شبكه های هوشمند انرژی، اظهار نمود: بی گمان این مورد می تواند در پیك سایی، كاهش زمان خاموشی ها، كاهش تلفات انرژی در شبكه های برق، كاهش هزینه های سرمایه گذاری و جلوگیری از آلودگی محیط زیست تاثیر گذار باشد.


1397/02/20
20:49:24
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز