عضو انجمن سازندگان تجهیزات نفتی مطرح كرد؛

حمایت گلخانه ای دولت رانمی خواهیم، دامپینگ خارجی ها در بازار ایران

حمایت گلخانه ای دولت رانمی خواهیم، دامپینگ خارجی ها در بازار ایران ام آی جی تی: عضو انجمن سازندگان تجهیزات نفتی اظهار داشت: دولت باور ندارد می توانیم دركشور تمام كاتالیست های مورد نیاز را تولید نماییم و فكر می كند از۹۰ كاتالیست مورد نیاز صنعت، امكان تولید ۱۰درصد وجود دارد.امیر هومن وثیق در جمع خبرنگاران با اشاره به سال پشتیبانی از كالای ایرانی اظهار داشت: هم اكنون ۳۰ درصد از كاتالیست های كارخانجات فولاد، پالایشگاه ها و پتروشیمی های كشور را در داخل تولید می نماییم با این حال هنوز دولت نگاه جدی به ما نداشته و به چشم یك طفل به تولیدكنندگان كاتالیست نگاه می كند.
وی با اشاره به اینكه از دولت حمایت گلخانه ای و گذرا نمی خواهیم، ادامه داد: متاسفانه دولت هنوز باور ندارد كه می توانیم در داخل كشور تمام كاتالیست های مورد نیاز را تولید نماییم و فكر می كند از ۸۰ تا ۹۰ كاتالیست مورد نیاز در داخل فقط ۱۰ درصدش امكان تولید در داخل دارد.
این تولیدكننده اظهار داشت: اگر دولت به ما اعتماد كند می توانیم كارهای بزرگی را انجام دهیم، ما نیاز داریم دولت به ما نگاه علمی داشته باشد و حاضریم تمام شرافت خویش را پای حرفی كه می زنیم بگذاریم.
وی اظهار نمود: انتظار داریم دولت یك تغییر نگاه اساسی به مجموعه های دانش بنیان داشته باشد. دولت باید صندوق های خطرپذیر را هم قبول كند ما هم اكنون توانایی رقابت با شركت های چینی را نداریم زیرا محصول نهایی ما ۲۰ درصد گرانتر از چینی ها است، اما این را می دانیم كه اگر مورد حمایت دولت قرار بگیریم توانایی ساخت همه كاتالیست های مورد نیاز را در كشور داریم.
وثیق اضافه كرد: قیمت فروش كاتالیست های مورد نیاز كشور از جانب هندی ها به علت بی رقیب بودن در بازار ایران از سال ۲۰۱۲ تابحال افزایشی بود اما با تولید این محصول در داخل قیمت هندی ها رو به كاهش گذاشت. به همین دلیل، به صورتی كه ناگهانی و برای خارج كردن تولیدكننده ایرانی از بازار رقابت، اقدام به دامپینگ كرده و قیمت خویش را كاهش دادند. این درحالی بود كه قیمت جهانی نیكل بعنوان مواد اولیه تولید این كاتالیست رو به افزایش بود.

1397/02/22
18:46:53
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: تولید , صنعت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز