امضای تفاهم نامه شركت ملی نفت ایران با ژاپن

امضای تفاهم نامه شركت ملی نفت ایران با ژاپن به گزارش ام آی جی تی، به نقل از شانا تفاهم‌نامه ‎خدمات نوسازی تاسیسات و افزایش تولید گاز میدان سلمان میان شركت ملی نفت ایران و شركت‎های پتروپارس و مهندسی تویو (TOYO) ژاپن امضا گردید.


این تفاهم‌نامه (MOU) صبح امروز (دوشنبه، ۲۶ تیر ماه) میان غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شركت ملی نفت ایران، حمید اكبری، مدیرعامل شركت پتروپارس و هیروشی ساتو، مدیر تجاری واحد انرژی شركت مهندسی تویو امضا شد.
معاون توسعه و مهندسی شركت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به سابقه همكاری خوب شركت پتروپارس با شركت تویو در فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی، گفت: این شركت هم از نظر كمی و هم كیفی، عملكرد خوبی در این فازها داشت.
وی با اشاره به افزایش قدرت چانه‎زنی ایران در دوران پسابرجام و با بیان این‎كه ایران همچنان از همكاری اقتصادی با كشورهای آسیایی استقبال می‎كند، ادامه داد: با امضای این تفاهمنامه، بار دیگر زمینه همكاری این مجموعه ژاپنی با صنعت نفت ایران در بخش بالادست ایجاد شده است.
منوچهری با اشاره به افت تولید در شركت نفت فلات قاره ایران طی سال‎های گذشته گفت: بسیاری از تاسیسات این شركت با توجه به قدمت، نیازمند بازسازی، نوسازی و ارتقا هستند و نگاه مجدد به برخی مخازن و انجام مطالعات جدید با هدف اتخاذ تصمیم بهینه برای اعمال فناوری‎های روز در بخش‎های مختلف مثل حفاری، ازدیاد برداشت و ... ضروری است.
به گفته وی، منابع مالی فعالیت‎ها در مرحله مطالعاتی كه با امضای تفاهم‌نامه آغاز می‎شود، از سوی هر دو شركت تامین می‎شود اما در صورتی كه این تفاهم‌نامه به توافقنامه و در مرحله بعد به قرارداد منتهی شود، در قالب EPCF اجرایی شده و تامین منابع مالی بر عهده شركت ژاپنی خواهد بود.
منوچهری با بیان این‎كه تعامل با شركت‎های بین‎المللی با هدف انتقال فناوری به كشور، از سیاست‎های شركت ملی نفت ایران است، ژاپنی‎ها را سختكوش و متعهد توصیف و ابراز امیدواری كرد كه همكاری با تویو، انتقال دانش و فناوری را برای پتروپارس به همراه داشته باشد.
هیروشی ساتو، مدیر تجاری واحد انرژی شركت مهندسی تویو و حمید اكبری، مدیرعامل شركت پتروپارس نیز با اشاره به تجربه تعامل خوبی كه در گذشته در پارس جنوبی داشته‎اند، ابراز امیدواری كردند این همكاری نیز نتایج خوبی برای صنعت نفت ایران به همراه داشته باشد.
1396/04/26
17:35:04
5.0 / 5
5832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز