یك مقام مسئول؛

گازرسانی به بخش خصوصی واگذار می گردد

گازرسانی به بخش خصوصی واگذار می گردد ام آی جی تی: مدیر گازرسانی شركت ملی گاز اظهار داشت: شركت ملی گاز نیروهای پیمانكاران خویش را توانمند می كند تا از تخصص آنها در بخش های مختلف صنعت گاز بخصوص گازرسانی درون شهرها و روستاها بهره مند شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، سعید مومنی از واگذاری گازرسانی به بخش خصوصی در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: اخیرا تفاهم نامه ای بین شركت ملی گاز ایران و سازمان فنی و حرفه ای كشور به امضا رسید كه بر مبنای آن، سرمایه انسانی پیمانكارانی كه با شركت ملی گاز همكاری می كنند برای كسب مهارت و تخصص لازم از آموزش های مطابق استاندارد شركت ملی گاز بهره مند می شوند.
وی با بیان این كه از تخصص این نیروهای پیمانكار در همه بخش های صنعت گاز كشور كه قابلیت برون سپاری داشته باشد، استفاده خواهد شد، اضافه كرد: اكنون ۲۳ شهر با هدف واگذاری گازرسانی به بخش خصوصی در لیست برون سپاری شركت ملی گاز قرار گرفته اند تا بررسی و تایید صلاحیت شوند.
مدیر گازرسانی شركت ملی گاز با بیان این كه پیمانكاران مختلفی در شهرها و روستاها با هدف عرضه خدمات مطلوب به مشتركان و پیشبرد طرح های گازرسانی با شركت ملی گاز همكاری می كنند، اظهار نمود: برون سپاری های پراكنده در آینده ای نزدیك تجمیع می شوند تا بعد از انتقال گاز از پالایشگاه ها تا ورودی شهرها، گاز به بخش خصوصی تحویل شود و شركت ملی گاز بر كیفیت عملكرد پیمانكاران نظارت عالی خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، گاز فرآورش شده و آماده برای مصرف، بعد از خروج از پالایشگاه های گازی با خطوط انتقال گاز سراسری و انشعابات این خطوط به همه استان ها و شهرستان های كشور منتقل می شود، اما در ورودی هر استان، فشار گاز كاسته می شود و برای توزیع در شبكه گازرسانی شهری و روستایی در اختیار شركت گاز استانی قرار می گیرد. به عبارتی دیگر، همه روند تولید، پالایش، انتقال و توزیع گاز طبیعی كشور در اختیار بخش دولتی است كه با عرضه آموزش های تخصصی و مطابق استانداردهای شركت ملی گاز به پیمانكاران، می توان از توان نیروهای متخصص و حرفه ای در بخش های مختلف صنعت گاز كشور بهره مند شد.
این اقدام نه تنها سبب افزایش اشتغال زایی در سراسر كشور می شود، بلكه از تصدی گری دولت می كاهد و بخش خصوصی را با هدف توسعه ملی توانمند می كند.

1397/03/19
14:32:37
5.0 / 5
4902
تگهای خبر: پالایشگاه , شركت , صنعت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز