پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپك

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپك ام آی جی تی: به قول منابع آگاه، روسیه می خواهد پیشنهاد كند كه اوپك و متحدانش مجاز خواهند بود به سطح تولید خود در اكتبر سال ۲۰۱۶ بازگردند و عمده توافق كاهش تولید در مدت سه ماه خاتمه پیدا كند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، یك منبع مطلع به بلومبرگ اظهار داشت: این كشورها احیانا از ژوییه سهم خود از محدودیت تولید ۱.۸ میلیون بشكه در روز را به تدریج كاهش خواهند داد. با این حال افزایش واقعی عرضه به بازار كمتر از این میزان خواهد بود، زیرا بعضی از كشورها به خصوص ونزوئلا، آنگولا و مكزیك قادر نیستند تولید خویش را بالا برند.

روسیه و عربستان سعودی كه رهبران گروه اوپك پلاس متشكل از ۲۴ تولیدكننده هستند، پیش از این پیشنهاد كردند كه برای جلوگیری از رشد بیشتر قیمتها و صدمه دیدن تولید افزایش پیدا كند. پیشنهاد جدید مسكو از این هم فراتر رفته و در واقع به كاهش تولید همه كشورهایی كه قادرند نفت بیشتری تولید كننده آخر می دهد. چنین اقدامی باید از جانب سایر اعضاء كه تعداد متعددی از آنها پیش از این ابراز مخالفت كرده اند، مورد موافقت قرار گیرد.

این پیشنهاد ممكن است اولین پیشنهاد از پیشنهادهای مختلف و پیشنهادهای مخالف اعضای این گروه باشد و ممكن است در جریان مذاكرات تغییر پیدا كند. به قول تحلیلگران گروه مالی سیتی، با عنایت به حمایت دو تولیدكننده بزرگ مشاركت كننده در این توافق، افزایش تولید اجتناب ناپذیر به نظر می رسد با این حال این بانك پیش بینی كرده میزان افزایش تولیدی كه مورد موافقت قرار خواهد گرفت، كمتر از حدود ۵۰۰ هزار بشكه در روز است.

كاهش تولید عمیق تر

اوپك به همراه گروهی از تولیدكنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه با هدف كاهش مازاد عرضه جهانی و تقویت قیمت ها از ژانویه سال ۲۰۱۷ كاهش تولید به میزان ۱.۸ میلیون بشكه در روز را آغاز كردند.

بسیاری از كشورها از میزانی كه قرار بود تولیدشان را كاهش دهند فراتر رفته اند. بعنوان نمونه عربستان سعودی برای این كه الگوی سایرین باشند كاهش تولید بیشتری را صورت داده است. سایرین به خصوص ونزوئلا به علت مشكلات در صنایع نفتی خود افت غیرمنتظره ای را تجربه كرده اند. مجموع كاهش تولید این گروه در آوریل به حدود ۲.۵ میلیون بشكه در روز رسید.

مسكو معتقد می باشد توافق جدید در دوره ای كه تقاضای بالایی در تابستان نیم كره شمالی وجود دارد، ثبات برای بازار نفت به همراه خواهد آورد. این كشور همینطور از ادامه اتحاد میان تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك در سال ۲۰۱۹ با سهمیه یا بدون سهمیه جدید با عنایت به شرایط بازار حمایت می كند.

روسیه و عربستان سعودی مقرر است روز پنج شنبه كه تیم های این دو كشور در مسابقه افتتاحیه جام جهانی فوتبال در مسكو دیدار می كنند درباره سیاست نفتی گفت وگو كنند. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه هم میزبان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی خواهد بود، در حالیكه خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی هم با الكساندر نواك همتای روسی خود دیدار خواهد نمود.
1397/03/23
17:17:31
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز