در دستوری به سازمان حمایت صورت گرفت؛

ورود وزارت صنعت به كمبود بطری پلاستیكی، مشاهده ردپای رانت و تخلف

ورود وزارت صنعت به كمبود بطری پلاستیكی، مشاهده ردپای رانت و تخلف ام آی جی تی: وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستوری به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، خواهان نظارت و جلوگیری از فروش ملزومات پلاستیكی با قیمت های حاشیه ای بازار، توسط تولیدكنندگان شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت صنعت، در حالی كمبود بطری برای بسته بندی مواد غذایی اعم از آب معدنی و آشامیدنی، روغن، نوشابه و ماءالشعیر برای این صنایع دردسرساز شده كه ظرف برای بسته بندی و عرضه در بازار به مقدار كافی وجود ندارد! بر مبنای این گزارش، مواد اولیه مورد استفاده در صنعت آب معدنی و آشامیدنی، صنعت روغن، لبنیات، نوشابه، ماء الشعیر، مواد شوینده و... قیمت شان نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر شده است.
هرچند مواد تولیدی متعلق به پتروشیمی ها كاهش یافته؛ اما ظاهرا تعدادی متخلف هم با استفاده از رانت در حال سودجویی هستند و این مواد را با قیمت بالا در بازار آزاد عرضه می كنند. در این میان صنایع غذایی و دیگر صنایع وابسته به این بخش بعنوان مشتری این ظروف و بطری ها برای بسته بندی محصولات خود هم با مشكل رو به رو شده اند و ظرفی برای بسته بندی و عرضه محصول شان ندارند یا به سختی و با افزایش قیمت این نیاز صنعت را تأمین می كنند.
از سوی دیگر در ۱۳ خرداد ماه سال، مدیر كل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نامه ای به مدیر كل نظارت بر كالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، خواهان نظارت و جلوگیری از فروش پریفرم و سایر ملزومات پلاستیكی با قیمت های حاشیه ای بازار» توسط تولیدكنندگانی شده است كه مواد را با استفاده از بورس خریداری می كنند.
این در حالی است كه لیست تولیدكنندگان پریفرم كه از شركت بورس كالا خرید می كنند نیز، دریافت و تهیه شده است؛ ازاین رو وزارت صنعت، معدن و تجارت از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان درخواست كرده ضمن نظارت كامل بر فعالیت واحدهای تولیدكننده پریفرم گزارش مربوطه را به اداره كل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت و كارگروه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی منعكس كند.


1397/03/27
14:45:32
5.0 / 5
4851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز