كاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپك

كاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپك ام آی جی تی: قیمت نفت در اوایل معاملات روز سه شنبه بازار آسیا به علت انتظارات برای افزایش تولید اوپك و متحدانش، با كاهش روبرو شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۲۹ سنت یا ۰.۴ درصد كاهش نسبت به قیمت نهایی روز دوشنبه، به ۷۸.۰۵ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۲۲ سنت یا ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و ۶۵.۶۳ دلار در هر بشكه معامله شد.

اوپك و متحدانش شامل روسیه از ابتدای سال ۲۰۱۷ پیمان كاهش تولید را به منظور آخر دادن به اشباع عرضه جهانی و تقویت قیمت ها به اجرا گذاشتند. اما به دنبال افزایش شدید قیمت های نفت از پایین ۳۰ دلار در هر بشكه در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۸۰ دلار در هر بشكه در ماه میلادی گذشته، این گروه ۲۲ ژوئن در وین به منظور بازنگری سیاست تولید خود دیدار خواهند كرد.

گریك مك كنا، استراتژیست ارشد بازار در شركت "اكسی تریدر" در این باره اظهار داشت: احیانا قیمت نفت در هفته پیش از برگزاری نشست اوپك نوسان خواهد داشت. اوپك دچار شكاف شده یا دچار شكاف می شود، زیرا ایران، ونزوئلا و عراق به دنبال وتو كردن پیشنهاد افزایش تولید هستند. از جانب دیگر ممكن است روابط طولانی مدت میان عربستان سعودی و روسیه، اوپك را به جایگاه پایین تری تنزل دهد.

راب تاول، مدیر شركت تورتوئیز هم اظهار نمود: وی افزایش اندك تولید را پیش بینی می كند، زیرا بازار نفت جهانی احیانا در برابر افزایش قیمت به علت ذخایر اندك صدمه پذیر است. ما معتقدیم كه اوپك مانند یك بانك مركزی عمل می كند و برپایه لزوم با هدف متعادل نگه داشتن سطح ذخایر جهانی تولید نفت را بالا یا پایین می برد.

بر اساس گزارش رویترز، تحول مهم دیگر برای بازارهای جهانی، تشدید تنش های تجاری میان آمریكا و چین است به صورتی كه هر دو طرف یكدیگر را به اعمال تعرفه های سنگین روی صادرات كالا تهدید كرده اند. اگر این تهدید عملی شود چین ممكن است واكنش نشان داده و واردات نفت آمریكا را هدف یك تعرفه ۲۵ درصدی قرار دهد. واردات نفت آمریكا به چین از سال ۲۰۱۷ رشد چشمگیری پیدا كرده و ارزش آن اكنون به حدود یك میلیارد دلار در ماه رسیده است.

طبق گزارش شركت مشاوره انرژی وود مك كنزی، آمریكا به دشواری می تواند بازاری به بزرگی چین را برای نفت خود پیدا كند.
1397/03/29
14:47:21
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: اوپك , تولید , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز