رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

برای جذب سرمایه باید به سمت ایرانی ها خارج از كشور برویم

برای جذب سرمایه باید به سمت ایرانی ها خارج از كشور برویم ام آی جی تی: رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به رشد نرخ ارز طی ماه های گذشته اظهار نمود: جنس قراردادی كه سال قبل امضا كرده ایم را باید امسال تحویل دهیم. با این شرایط افزایش نرخ ارز، باید فكری به حال قراردادهای سازندگان تجهیزات بشود.


رضا خیامیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در قراردادهایی كه امضا می گردد دو مبحث مد نظر است، توضیح داد: یكی از موضوعات تكنولوژی است كه مطمئن هستیم در این مورد مشكل خاصی پیدا نخواهیم كرد. مبحث دیگر مسائل مالی و سرمایه گذاری است. در این حوزه اگر فضای كشور به این سمت حركت نماید كه التهاب تمام شود خیلی از ایرانی ها سرمایه دارند و علاقه مند هستند در بخش نفت و گاز سرمایه گذاری كنند.

وی ادامه داد: باید فضایی تولید شود كه ایرانی ها خارج از كشور هم در ایران سرمایه گذاری كنند. ایرانی ها مقیم خارج به جهت اینكه سرمایه خویش را در كشورهای دیگر نگه دارند باید به بانك ها پول دهند. آنان اگر مطمئن باشند چنانچه سرمایه خویش را به ایران می آورند بازگشت سرمایه خواهند داشت و سود خوبی هم به دست می آورند، این كار را خواهند كرد. باید برای این افراد اطمینان تولید كرد.

رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به افزایش نرخ ارز طی ماه های گذشته، اظهار داشت: جنس قراردادی كه سال قبل امضا كرده ایم را باید امسال تحویل دهیم، با این شرایط افزایش نرخ ارز دولت باید فكری به حال قراردادهای سازندگان تجهیزات بكند. اگر این كار را نكند خیلی از واحدها دچار مشكل می شوند. باید وضعیت سازندگان تجهیزات در قراردادهای امضا شده مشخص شود. مشكلات ارزی مشكل زیادی بوجود می آورد.

خیامیان ادامه داد: قرارداد را باید ارزی فكر كنند یا به این مورد توجه نمایند كه قیمت مواد اولیه به اندازه میزان ارز تغییر كرده است. یا قراردادها را در قالب فورس ماژور بیاورند و روی آن تعدیل انجام دهند. اگر این كار را نكنند خیلی از سازندگان ما اذیت می شوند.
1397/04/05
12:51:07
5.0 / 5
5153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز