با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری

تعرفه آب و برق دستگاه های اجرایی در تابستان تغییر نمود

تعرفه آب و برق دستگاه های اجرایی در تابستان تغییر نمود ام آی جی تی: هیات وزیران نحوه محاسبه تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه های اجرایی و تعیین الگوی مصرف برق خانگی در ماه های گرم سال را تعیین كرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، پیرو تصمیمات اتخاذ شده در جلسه ۲۸ خرداد ماه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و به منظور تحقق اهداف سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف انرژی، وزارت نیرو با عنایت به شرایط بحرانی و نیاز به مدیریت مصرف و جلوگیری از رشد بی رویه مصارف اوج بار برق در روزهای گرم سال، پیشنهادی را جهت تصویب در هیئت وزیران ارائه كرد كه در جلسه ۱۰ تیرماه هیئت وزیران مورد تصویب قرار گرفت.
در این تصویب نامه آمده است: تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه های اجرایی مبحث ماده(۱) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح در بازه زمانی اول خردادماه تا آخر شهریورماه هر سال با ضریب (۱.۲) نسبت به تعرفه اوج بار مصوب محاسبه و دریافت خواهد شد.
كلیه دستگاه های اجرایی مبحث ماده یك قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند نسبت به نصب لوازم كاهنده مصرف آب در ساختمان های اداری مربوط به خود ظرف یك ماه مشابه سال ۱۳۹۶ اقدام نمایند. در صورت عدم مدیریت نسبت به اطلاعات اولیه دوره مشابه سال قبل، حجم مصرف اضافه با نرخ دو برابر تعرفه موجود محاسبه و دریافت خواهد شد.
در بخش دیگری از این تصویب نامه آمده است كه كلیه واحدهای اداری و ستادی دستگاه های اجرایی مبحث ماده یك قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند صورت حساب آب و برق مصرفی خویش را در مهلت تعیین شده در قبوض پرداخت كنند. در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر با بیان شركت های مهندسی آب و فاضلاب كشور و مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(حسب مورد) سازمان برنامه و بودجه كشور و خزانه داری كل كشور مكلفند نسبت به برداشت معادل هزنیه آب و برق مصرفی اعلام شده از اعتبارات دستگاه های اجرایی بدهكار و پرداخت به حساب شركت های مربوطه اقدام نمایند.
این مصوبه در تاریخ ۱۳ تیرماه سال جاری برای اجرا به وزارتخانه های نیرو، امور اقتصادی و دارایی، كشور، نفت، جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه، سازمان صدا و سیما و بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردیده است.
1397/04/18
15:03:08
5.0 / 5
4985
تگهای خبر: آب , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز