افزایش قیمت نفت ادامه یافت

افزایش قیمت نفت ادامه یافت ام آی جی تی: قیمت نفت روز سه شنبه به دنبال اعتصاب صدها كارگر نفتی در نروژ و تشدید نگرانی ها نسبت به كمبود عرضه، افزایش پیدا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۲۵ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۷۸.۳۲ دلار در هر بشكه رسید. قیمت نفت برنت روز دوشنبه ۱.۲ درصد صعود كرده بود.

بهای معاملات آتی نفت سبك آمریكا ۱۷ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۷۴.۰۲ دلار در هر بشكه رسید. قیمت نفت آمریكا روز دوشنبه با پنج سنت افزایش، در ۷۳.۸۵ دلار در هر بشكه بسته شده بود.

صدها كارگر در بخش نفت و گاز نروژ بعد از این كه پیشنهاد آنها برای افزایش دستمزد رد شد، روز سه شنبه دست به اعتصاب زدند كه احیانا بر تولید یك میدان شل تاثیر خواهد گذاشت. این اتفاق به اختلالاتی كه در سایر مناطق تولیدكننده نفت در بحبوحه تنش ها در خاورمیانه وجود دارد اضافه خواهد شد.

آمریكا اعلام نموده می خواهد صادرات نفت ایران كه پنجمین تولیدكننده بزرگ جهان است را تا نوامبر به صفر كم كند و تلاش می كند سایر تولیدكنندگان بزرگ را به افزایش بیشتر تولید وادار كند. اوپك و متحدانش شامل روسیه ماه گذشته موافقت كردند برای كنترل رشد بی رویه قیمت ها و جبران كاهش تولید جهانی در كشورهایی مانند لیبی تولیدشان را بالا برند.

بازار نگرانی فزاینده ای پیدا كرده كه اگر عربستان سعودی، كاهش تولید ایران را با عرضه بیشتر جبران كند در این صورت ظرفیت شناور چندانی باقی نمی ماند و بازارها در برابر اختلالات عرضه غیرمنتظره صدمه پذیر خواهند شد.

بر اساس گزارش رویترز، رییس شركت ملی نفت لیبی در اطلاعیه ای اعلام نمود: تولید نفت این كشور به دنبال تعطیلی بنادر نفتی از ركورد ۱.۲۸ میلیون بشكه در روز در فوریه به ۵۲۷ هزار بشكه در روز كاهش یافته است.

در كانادا هم اختلالات عرضه تاسیسات نفت شنی سن كرود به ظرفیت ۳۶۰ هزار بشكه در روز، جریان نفت به كاشینگ اوكلاماها كه هاب تحویل معاملات آتی نفت آمریكا است را كاهش داده است.
1397/04/19
13:10:16
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: تولید , قیمت نفت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز