صادرات میعانات گازی كاهش پیدا كرد

صادرات میعانات گازی كاهش پیدا كرد ام آی جی تی: افزایش ارزش دلاری میعانات گازی ایران سبب شده به رغم كاهش ۲۶ درصدی صادرات، ارزش دلاری آن كاهش چشمگیری نداشته باشد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، برپایه آمار گمرك ایران از تجارت خارجی سه ماهه نخست سال جاری، در بهار امسال دو میلیون و ۹۹۲ هزار تن میعانات گازی به ارزش یك میلیارد و ۵۵۷ میلیون دلار از ایران صادر گردیده است.

بر اساس این آمار انتشار یافته، صادرات میعانات گازی از لحاظ وزنی ۱۰.۷۳ درصد و از لحاظ ارزش صادرات ۱۳.۴۱ درصد از كل صادرات ایران را دربرگرفته است؛ به عبارت دیگر ۱۳.۴۱ درصد از كل ارزآوری صادرات برای ایران با استفاده از میعانات گازی تامین شده است.

این در حالی است كه در سال قبل میزان صادرات میعانات گازی ایران، چهار میلیون و ۷۶ هزار تن بوده كه ارزش آن رقمی برابر با یك میلیارد و ۵۹۸ میلیون دلار است و سهم میعانات گازی از كل صادرات ایران در سه ماهه نخست سال قبل هم ۱۴.۵ درصد از نظر وزنی و ۱۵.۹۱ درصد از نظر ارزش بوده است.

به این ترتیب می توان اظهار داشت كه صادرات میعانات گازی امسال با كاهش قابل ملاحظه ای همراه بوده است، به طوریكه صادرات این مواد از نظر حجمی با ۲۶ درصد كاهش همراه بوده است.

در عین حال ارزش صادرات میعانات گازی نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها ۲.۵۷ درصد، كاهش را تجربه كرده است و بر این اساس به رغم كاهش ۲۶ درصدی صادرات میعانات گازی، افزایش ارزش دلاری صادرات این مواد سبب شده تا تاثیر چندانی بر ارزآوری صادرات این مواد حاصل نشود.
1397/04/30
18:42:49
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: صادرات , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز