وزیر نیرو:

سازگاری با كم آبی یك دهه دیر درك شد!

سازگاری با كم آبی یك دهه دیر درك شد! ام آی جی تی: وزیر نیرو اظهار داشت: مبحث سازگاری با كم آبی به رسمیت شناختن ماهیت چند انضباطه آب در سطح كشور است، بنابراین وزارت نیرو با همكاری سازمان های مرتبط در دولت تصویب نامه ای را برای اجرای این طرح در هیات وزیران تدارك دید كه اساس و پایه آن همین ماهیت چند انضباطه آب است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز در ششمین كنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب، بر ضرورت برنامه ریزی های جامع و اثرگذار در مبحث سیلاب و مهندسی آن در كشور تاكید و اظهار نمود: مبحث سیلاب یكی از برنامه های مهم و مورد توجه وزارت نیرو است.
وی ادامه داد: برگزاری چنین همایش هایی حكایت از اهمیت مبحث سیلاب در شرایط كنونی كشور دارد و بایستی برنامه ریزی های جامع و اثرگذار در این باره اتخاذ شود.
به قول وی، هم در مبحث سیلاب و هم در زمینه های دیگر كه با آب مرتبط می باشد، وزارت نیرو نقش كلیدی و هماهنگ كننده با دستگاه های مختلف دارد كه باید این هماهنگی به شكل منظم و متداول صورت پذیرد.
اردكانیان به نقش سازمان هواشناسی و عرضه آمار و اطلاعات پایه این سازمان در آب و هوا اشاره نمود و اظهار داشت: این آمار نقش تعیین كننده ای در مدیریت آب كشور و در ادامه آن مدیریت سیلاب خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ایران یكی از خشك ترین سال ها را نسبت به ادوار گذشته تجربه خواهد كرد، اظهار داشت: مبحث سازگاری با كم آبی می تواند ما را از این وضعیت فعلی دور كند.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه یكی از برنامه های اصلی وزارت نیرو مبحث سازگاری با كم آبی است، اظهار نمود: در اسفندماه گذشته هیات وزیران نسبت به تشكیل كارگروه ملی سازگاری با كم آبی اقدام نمود كه در این كارگروه چهار وزیر، دو معاون رئیس جمهوری، كمیته های استانداری و عضویت تعدادی از مدیران سازمان های مربوطه حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه بحث و گفتمان اصلی ما در این دوره همین مبحث سازگاری با كم آبی است، تصریح كرد: با اینكه این گفتمان با یك دهه تاخیرشكل گرفته، اما می طلبد هر چه سریع تر همگان به سازگاری با كم آبی توجه ویژه ای داشته باشند.
وزیر نیرو با پرداختن به این مهم كه مدیریت صحیح آب یك امر ضروریست، افزود: توسعه جمعیت و شهر نشینی و تغییر اقلیم سبب شده كه پرداختن به مدیریت مصرف بعنوان پیش زمینه مدیریت تقاضا امری ضروری را شكل دهد.
وی افزود: حضور دانشگاه ها، مراكزپژوهشی تحقیقاتی و همكاری موثر آنها در زمینه مدیریت مصرف یك لزوم است و ما نیازمند همكاری بیشتر آنها هستیم و انتظار وزارت نیرو از سازمان ها و نهادهای دولتی این است كه نقش پررنگ تری را در این مهم ایفا كنند.1397/05/20
14:51:47
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: آب , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز