افزایش حجم صادرات بنزین چین

افزایش حجم صادرات بنزین چین ام آی جی تی: شركت سینوپك چین از كشتی های بزرگتر برای صادرات محصولات نفتی به بعضی از بازارهای خارجی خود استفاده می نماید تا ضمن صرفه جویی در هزینه حمل بار، با عرضه سایر مناطق رقابت كرده و خریداران در مقصدهای دوردست را جذب نماید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تحلیلگران و منابع آگاه به پلاتس اعلام كردند تولید داخلی چین با نرخ سریع تر از حد تقاضا رشد می كند و شركت های چینی به میزان فزاینده به دنبال مقصدهای جدیدتری فراتر از آسیا برای عرضه تولید بالاتر خود هستند.

لیم جیت یانگ، مدیر منطقه آسیای پلاتس آنالیتیكس اظهار نمود: شركت های چینی به دنبال منابع خرید جدیدی خارج از منطقه آسیا اقیانوسیه هستند تا حجم تولید بالاتر آنها را جذب كنند.

سینوپك ۷۰ هزار تن محموله بنزین را هفته گذشته به آفریقای جنوبی صادر كرد. صادرات این محموله در جهت تنوع سازی و رقابت با صادرات از هند و خاورمیانه انجام شده است.

سینوپك در وب سایت خود اعلام نمود كشتی گلف كستل حامل بنزین تولید پالایشگاه های سینوپك به مقصد ریچارد بی در آفریقای جنوبی بوده است.

معامله گران بنزین می گویند باآنكه خاورمیانه بخش بزرگی از بنزین مورد نیاز آفریقای جنوبی را تامین می كند اما صادرات از مناطق دوردستی مانند چین امكان پذیر است.

طبق آمار گمركی، چین در سال ۲۰۱۷ تنها دو محموله بنزین به آفریقای جنوبی صادر كرد. این كشور ۱۲ هزار و ۳۸۶ تن در ژانویه و ۳۵ هزار و ۱۸ تن در فوریه صادرات داشت.

منابع بازار می گویند پالایشگاه های چینی اگر بتوانند محموله های كوچكتر را به جای ارسال جداگانه، با یكدیگر در یك محموله در اندازه LR بارگیری كنند، می توانند سود بیشتری ببرند.

در بحبوحه كندی تقاضای داخلی برای بنزین، شركت های چینی در كوشش برای گسترش مقصدهای صادرات بنزین هستند و محموله های بیشتری را به آمریكا، اروپا و آفریقا نسبت به مقصدهای صادراتی سنتی در جنوب شرق آسیا ارسال می كنند.

چین در نیمه نخست امسال ۱۰.۱۴ میلیون تن بنزین صادر كرد كه ۲۶.۹ درصد بر اساس سال به سال افزایش داشت و به ۱.۶۹ میلیون تن در ماه رسید.

میانگین واردات ماهانه بنزین در آفریقای جنوبی ۳۵۷ هزار و ۴۹۳ تن بوده و خاورمیانه و هند بزرگترین تامین كنندگان این كشور بوده اند.
1397/06/01
13:19:58
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز