تامین انرژی یك مجتمع مسكونی تهران با انرژی تجدیدپذیر

تامین انرژی یك مجتمع مسكونی تهران با انرژی تجدیدپذیر ام آی جی تی: پژوهشگران واحد علوم و تحقیقات توانستند انرژی مورد نیاز یك مجتمع مسكونی واقع در منطقه ۲۲ تهران را با استفاده از انرژی تجدیدپذیر تامین كنند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، دكتر وحدانه فولادی، با اشاره به اینكه در مطالعاتی توانستیم انرژی مورد نیاز ساختمانی را با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تامین نماییم، اظهار داشت: به حداقل رساندن هدررفت انرژی در ساختمان از مزایای این طرح است ضمن آنكه امروزه تلاش می گردد از انرژی فسیلی كمتر استفاده گردد و پنل های خورشیدی، توربین های بادی و پنل كامپوزیت جایگزین منابع فسیلی شود.

وی با اشاره به جزئیات این طرح توضیح داد: مجتمع مسكونی در هفت طبقه و ۹۶ واحد طراحی شده كه دارای چهار واحد تجاری، دو بلوك ورزشی و یك سالن كنفرانس و همایش است كه در این طرح بر روی سایت ساختمان، چیدمان طراحی سبز در نظر گرفته شد كه برای این منظور درخت هایی كاشته شد كه در جهت وزرش باد قرار دارند، همینطور این سایت به پنل های خورشیدی تجهیز شده كه انرژی خورشیدی را به انرژی الكتریسته تبدیل و برق ساختمان را تامین می كنند.

عضو هیات علمی دانشكده عمران، معماری و هنر واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی استفاده از توربین بادی را از دیگر مزایای این طرح عنوان نمود و خاطرنشان كرد: از این طریق انرژی باد به انرژی مكانیكی تبدیل می گردد. همینطور روی نمای ساختمان هم پنل كامپوزیت نصب شده كه خود تمیزشونده است و آلودگی اطراف را به انرژی تبدیل می كند.

فولادی با اشاره به اینكه این ساختمان واقع در منطقه ۲۲ تهران است، افزود: از آنجایی كه منطقه ۲۲ تهران به منابع انرژی تجدیدپذیر اعم از بادهای قالب كه از سمت غرب می وزد و دریاچه خلیج فارس كه در این منطقه وجود دارد منطقه مناسبی برای این منظور است، از این رو این منطقه برای اجرای این طراح انتخاب گردید.

بر اساس اعلام واحد علوم و تحقیقات، طرح "طراحی مجموعه مسكونی با استفاده از انرژی تجدیدپذیر در منطقه ۲۲ تهران" در قالب رساله كارشناسی ارشد رعنا نوری دانشجوی رشته معماری واحد علوم و تحقیقات به راهنمایی دكتر وحدانه فولادی انجام شد.
1397/07/02
14:19:30
5.0 / 5
5203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز