برای جلوگیری از خاموشی در سال ۹۸

وزارت نیرو ۳۰۰۰ مگاوات روی مردم حساب باز كرده است!

وزارت نیرو ۳۰۰۰ مگاوات روی مردم حساب باز كرده است! ام آی جی تی: وزارت نیرو از همراهی مشتركان در گذر از اوج مصرف آب و برق تابستان ۹۷ و صرفه جویی دو هزار مگاواتی مصرف انرژی در یكی از خشك ترین سال های آبی نیم قرن اخیر كشور قدردانی نمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، زمستان سال قبل كاهش ۴۵ درصدی بارش ها در این فصل و به دنبال آن پایین بودن ارتفاع آب در مخازن سدها نگرانی های متعددی را برای تامین آب و برق تابستان سال ۱۳۹۷ بوجود آورده بود. حتی رشد ۱۲ درصدی بارندگی های بهار امسال هم نتوانست مانع از تبدیل شدن سال آبی جاری به یكی از خشك ترین مقاطع زمانی نیم قرن اخیر كشور شود و از نگرانی های تامین برق تابستان امسال بخصوص كسری ۴۰۰۰ مگاواتی تولید برق نیروگاه های بكاهد. به صورتی كه افزایش مستمر دمای هوا و رشد طبیعی مصرف برق در كشور در كنار كسری چند هزار مگاواتی تولید انرژی شرایط خاصی را بر شبكه برق ایران تحمیل كرد.

درك ملموس شرایط متفاوت امسال باعث شد تا با همراهی بخش های مختلف جامعه همچون صنایع و كشاورزان برای جابجایی بار از ساعات پیك به غیرپیك و همینطور كاهش ساعات كاری ادارات برای صرفه جویی در مصرف انرژی حدود ۲۰۰۰ مگاوات صرفه جویی در مصرف برق با همكاری مردم به دست آید و بخش قابل توجهی از كسری تولید انرژی پیك تابستان امسال را جبران كند.

از همین رو وزیر نیرو هم در پیامی تاكید كرده است این مهم جز با همكاری گسترده و ستودنی آحاد هموطنان فهیم، سازمان ها و صنایع بزرگ، دستگاه های اجرایی ملی و استانی و شركت های همكار بخش خصوصی به انجام نمی رسید و بنابراین تمام تلاش خویش را در جهت تقویت و ارتقای این همراهی همدلانه به كار خواهیم بست.

ارتقای این همراهی كه وزیر نیرو از آن سخن به میان آورده، در كوشش برای به حداقل رساندن خاموشی های تابستان سال ۱۳۹۸ است. بر مبنای پیش بینی صورت گرفته نیاز مصرف برق كشور در پیك تابستان سال آینده به رقمی در حدود ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید و با عنایت به اینكه ظرفیت قابل اتكای فعلی ما حدود ۵۳ هزار مگاوات است مقرر شده تا بیش از ۵۰۰۰ مگاوات از این كمبود توسط ساخت نیروگاه های جدید و حدود ۳۰۰۰ مگاوات هم با مدیریت مصرف انرژی از جانب مردم جبران شود تا مشكلات پیك تابستان سال ۱۳۹۸ به حداقل برسد و شاهد تكرار خاموشی های امسال نباشیم.
1397/07/04
22:31:04
5.0 / 5
4958
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز