تبعات افزایش نرخ بنزین در آمریكا

تبعات افزایش نرخ بنزین در آمریكا ام آی جی تی: با افزایش قیمتهای سوخت در آمریكا كه رفتار رانندگی را تغییر داده، مصرف بنزین كاهش پیدا كرده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اداره بزرگراه فدرال اعلام نمود حجم ترافیك در ژوییه با در نظر گرفتن تغییرات فصلی، ۰.۳ درصد كمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

رشد ترافیك برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ در سال میلادی جاری تاكنون، در دو ماه منفی بوده است. حجم ترافیك در مدت سه ماهه از ماه مه تا ژوییه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كمتر از ۰.۳ درصد رشد كرد كه در مقایسه با رشد دو تا سه درصدی در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ كمتر بود.

میان حجم ترافیك و افزایش و كاهش دوره ای قیمتهای نفت و بنزین دستكم از اوایل دهه ۱۹۹۰ همبستگی وجود داشته است. كاهش شدید قیمتهای نفت در فاصله اواسط سال ۲۰۱۴ تا اوایل سال ۲۰۱۶ شرایط بی نظیری را جهت استفاده از خودرو فراهم نمود. اما قیمتهای نفت در ۳۰ ماه گذشته بهبود یافته و در نتیجه بر رشد مصرف بنزین و ترافیك تاثیر منفی گذاشته است.

میانگین قیمت بنزین كه از جانب رانندگان آمریكایی خریداری شده است در فاصله فوریه سال ۲۰۱۶ تا سپتامبر سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ درصد افزایش یافت. آمار دولت آمریكا نشان داد مصرف بنزین به شكل مشابهی ثابت بوده و قیمتهای بالاتر رانندگان را به كاهش مصرف سوخت تشویق نموده است.

مصرف بنزین در نیمه اول سال ۲۰۱۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با وجود رشد اقتصادی قوی و اشتغالزایی قابل توجه، تنها ۱۸ هزار بشكه در روز افزایش یافت.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا پیش بینی كرده مصرف امسال حدود ۱۰ هزار بشكه در روز كاهش خواهد یافت.

اگر قیمتهای نفت همان گونه كه معامله گران و سفته بازان انتظار دارند، در ۱۲ ماه آینده همچنان افزایش پیدا كند، حجم ترافیك و مصرف بنزین احیانا منفی خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، وضعیت مصرف بنزین در آمریكا مشابه اوج افزایش قیمت نفت در سالهای ۲۰۰۸-۲۰۰۷، ۲۰۱۲-۲۰۱۱ و نیمه اول سال ۲۰۱۴ است.
1397/07/05
18:28:25
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: انرژی , بنزین , سوخت , قیمت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز