یك عضو كمیسیون انرژی:

برای مدیریت مصرف، احیای كارت های سوخت راهكار مناسبی است

برای مدیریت مصرف، احیای كارت های سوخت راهكار مناسبی است ام آی جی تی: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: استفاده از كارت سوخت در یك برهه زمانی برای مدیریت سوخت كشور كارآمد بود و امروز هم باید به این سمت برویم.سلام امینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مطالب انتشار یافته در مورد سهمیه بندی سوخت بیان كرد: شرایط امروز ما ایجاب می كند برای جلوگیری از اتلاف و اسراف انرژی به سمت كارت سوخت برویم. فشارهایی كه از بیرون بر ما تحمیل می گردد و تحریم ها و از جانب دیگر مشكلات اقتصادی در داخل كشور ما را به این سمت می برد.

نماینده ایلام در ادامه اظهار داشت: استفاده از كارت سوخت در یك برهه زمانی برای كشور كارآمد بود اما پس از آن احساس كردیم كه دیگر نیازی به استفاده از كارت سوخت نیست اما امروز باردیگر برای مدیریت مصرف سوخت باید به سمت استفاده از كارت سوخت برویم.

این عضو كمیسیون انرژی مجلس در انتها اظهار داشت: امروز هم امكانات برای فعالیت مجدد كارت سوخت ها فراهم است و برای این مقطع زمانی راهكار مناسبی است. جزئیات فعالیت كارت سوخت ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

پیش از این هم یك عضو هیات رئیسه كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: تا به امروز دولت تصمیمی در مورد سهمیه بندی بنزین نداشته است اما بحث فعال شدن كارت های سوخت در دستور كار است.
بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم قبل از این در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه «دولت تصمیمی برای سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت ندارد»، اظهار داشت كه فعلا بحث احیای كارت سوخت و ساماندهی مصرف سوخت مطرح است.
همینطور سید كاظم دلخوش عضو كمیسیون اقتصادی مجلس هم در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه «طبق قانون دولت مجوز افزایش قیمت بنزین را دارد»، اظهار داشت كه هم اكنون دولت به دنبال سهمیه بندی بنزین است و باید در این جهت برنامه ریزی كند.
دلخوش اظهار داشت: در واقع دولت این امكان را دارد كه قیمت فعلی بنزین را برای سهمیه در نظر بگیرد تا جلوی قاچاق گرفته شود و مازاد آنرا با قیمت آزاد در اختیار مردم قرار دهد.1397/07/25
16:31:42
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: انرژی , بنزین , تحریم , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز