معاون وزیر نیرو؛

نیازمند تغییر نگرش در صنعت برق هستیم

نیازمند تغییر نگرش در صنعت برق هستیم ام آی جی تی: معاون وزیر نیرو در امور برق اظهار داشت: از آنجایی كه در صنعت برق مواد اولیه را تبدیل به برق و سپس صادر می نماییم درآمدهای حاصل از صادرات برق یكی از ارزشمندترین درآمدهای صادراتی كشور است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، همایون حائری در سی و سومین كنفرانس بین المللی صنعت برق با اشاره به اینكه در این صنعت مواد اولیه را تبدیل به برق و سپس صادر می نماییم، اظهار داشت: با عنایت به این شرایط می توان گفت صادرات برق و درآمد حاصل از آن یكی از ارزشمندترین درآمدها برای كشور به حساب می آید.
وی افزود: در ابر چالش ها و مواجهه با محدودیت های مختلف باید مسیر خویش را تغییر دهیم چون كه نمی توان از مسیر قبلی بهره برد و مساله با روش های قبلی حل و فصل نمی گردد.
این مقام مسئول برای تغییر مسیرهای قبلی در صنعت برق ۱۰ شاخص را معرفی نمود و تصریح كرد: اولین شاخص تغییر آرایش بخش صنعت برق است. شاخص بعدی در فضای جدید را هم می توان درصد انرژی تولید شده بدون استفاده از سوخت فسیلی دانست كه این شاخص از كسر بخش های نیروگاه های بخار، آبی و اتمی در كل انرژی های مصرفی به دست آورد.
معاون وزیر نیرو میزان حمایت موثر از بخش خصوصی و جلب مشاركت آنها برای افزایش میزان استفاده از توانایی ها و دارایی های موجود را یكی دیگر از شاخص های لازم در تغییر نوع نگرش به صنعت برق عنوان نمود.
ادامه دارد


1397/07/30
12:18:23
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز