در گفتگو با مهر اعلام شد؛

زمان ارائه بعدی نفت خام در بورس، معامله روز گذشته موفق بود

زمان ارائه بعدی نفت خام در بورس، معامله روز گذشته موفق بود ام آی جی تی: مدیرعامل بورس انرژی با اشاره به اینكه پس از ارزیابی از بازخورد معامله روز گذشته نفت خام، نسبت به اعلام زمان ارائه بعدی اقدام خواهد شد، اظهار داشت: وزارت نفت نظرات اصلاحی را در اطلاعیه بعدی لحاظ می كند.سیدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به معامله ۲۸۰ هزار بشكه نفت خام در نخستین عرضه در رینگ صادراتی بورس انرژی اظهار داشت: برای عرضه بعدی نفت خام، باید منتظر اعلام شركت ملی نفت باشیم؛ چراكه برنامه ریزی در این خصوص به این شكل است كه ارزیابی از بازخورد عرضه روز گذشته صورت گرفته و بر مبنای آن تصمیم گرفته می گردد كه آیا عرضه های دیگری صورت می گیرد و زمان آن چه وقت باید باشد.
مدیرعامل بورس انرژی اضافه كرد: به لحاظ قانونی و كارشناسی، عرضه روز گذشته یك عرضه موفق به شمار می رفت؛ چراكه حداقل خرید تعیین شده برای آن، ۳۵ هزار بشكه بوده؛ در حالیكه ۲۸۰ هزار بشكه معامله شد و به نظر من عرضه موفقی بود. باید توجه داشت كه این نخستین باری بود كه این عرضه صورت گرفت.
وی خاطرنشان كرد: هر كار نو ملاحظات خاص خویش را دارد و شركت نفت هم قبول كرده كه اگر عرضه های نفت خام تداوم داشته باشد، حتما نظرات دست اندركاران و فعالان اقتصادی در اطلاعیه های بعدی لحاظ شود.
حسینی در پاسخ به این سوال كه دلیل عدم حضور شركت چندملیتی در عرضه روز گذشته نفت خام چه بوده است، اظهار داشت: اطلاعات خریداران محرمانه است؛ ولی موارد مطرح شده در مورد شركت چندملیتی به نظر من شایعه است و صحیح نیست و مرجع رسمی هر گونه اظهارنظر راجع به خریداران، شركت سپرده گذاری مركزی و تسویه وجوه(سمات) است.

1397/08/07
14:00:27
5.0 / 5
5108
تگهای خبر: انرژی , شركت , شركت نفت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز