افزایش ۶۰ درصدی فروش نفت عراق به چین

افزایش ۶۰ درصدی فروش نفت عراق به چین ام آی جی تی: عراق با هدف تصاحب سهم بیش تری از بازار آسیا، می خواهد فروش نفت به چین را در سال میلادی آینده به میزان ۶۰ درصد افزایش دهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علا الیسیری - مدیركل شركت بازرگانی نفت دولتی سومو - در مصاحبه با بلومبرگ اظهار نمود: عراق برمبنای مذاكراتی كه با مشتریان قراردادی فعلی خود داشته، آماده است در سال ۲۰۱۹ حدود ۱.۴۵ میلیون بشكه در روز نفت به چین صادر كند. وی در حاشیه نمایشگاه واردات بین المللی چین اظهار داشت: عراق هم اكنون ۹۰۰ هزار بشكه در روز به ۱۰ خریدار قراردادی شامل شركت های دولتی چاینا اویل و یونی پك چین نفت می فروشد.

تلاش شركت سومو برای گسترش بازار خود در چین شامل قراردادی است كه هفته جاری با شركت ژنهوا اویل برای آغاز فعالیت یك شركت بازرگانی نفت منعقد كرد. الیسیری اظهار نمود: این شركت جدید می خواهد سالانه حدود ۸ میلیون تن یا معادل حدود ۱۶۰ هزار بشكه در روز به پالایشگاه های مستقل و كوچك تر و هم چنین كارخانه های پتروشیمی نفت بفروشد. این شركت نفت سبك بصره را عرضه خواهد نمود و می خواهد از سرمایه گذاری مشترك خود با ژنهوا برای آشنایی بیش تر با معاملات فیزیكی نفت استفاده نماید.

مدیركل شركت سومو اظهار داشت: عراق برای تامین تقاضای رو به رشد آسیا، آماده است صادرات نفت خود از بندر سیهان تركیه را افزایش دهد و این شركت تا آخر ماه جاری، برنامه صادرات خود برای سال آینده را اعلام خواهد نمود. مجموع صادرات عراق در اكتبر به ۳.۸۳ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، الیسیری اظهار داشت: توسعه تولید عراق به تامین تقاضای بالاتر از جانب آسیا كمك خواهد نمود. ۶۰ درصد از فروش شركت سومو به آسیا بوده در حالیكه ۲۵ درصد به اروپا و ۱۵ درصد به آمریكا است.
1397/08/16
14:36:33
5.0 / 5
4585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز