پیشنهاد عراق برای ادامه واردات گاز ایران

پیشنهاد عراق برای ادامه واردات گاز ایران ام آی جی تی: رویترز به نقل از دو مقام عراقی اطلاع داد این كشور با ایران برای مبادله اقلام غذایی عراقی در برابر تامین گاز و نیرو موافقت كرده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز گفتند: بغداد حالا درصدد كسب موافقت آمریكا برای واردات گاز ایران است كه در نیروگاه های این كشور استفاده می گردد و به زمان بیشتری برای یافتن منبع جایگزین نیاز دارد.

یكی از این منابع آگاه اظهار داشت: مهلت ۴۵ روزه آمریكا به عراق برای توقف واردات گاز ایران به هیچ وجه برای عراق كافی نیست تا یك منبع جایگزین پیدا كند.

وی در ادامه اضافه كرد: توقف واردات گاز ایران بعد از مهلت تعیین شده، یك بحران نیروی واقعی تولید خواهد نمود. ما به زمان بیشتری نیاز داریم و آمریكا كاملا واقف است كه ما تا چه حد به گاز ایران نیاز داریم.

با آغاز تحریم های آمریكا ضد ایران، واشنگتن به عراق برای واردات گاز و برق و همینطور اقلام غذایی معافیت داد. اما آمریكا اعلام نمود این معافیت تنها به مدت ۴۵ روز است.

عراق برای تامین خوراك نیروگاه های خود به شدت به گاز ایران متكی است.

منبع آگاه دیگر اظهار داشت: عراق یك درخواست به آمریكا ارسال كرده تا به این كشور اجازه دهد بعد از مهلت ۴۵ روزه، همچنان به وارداتش از ایران ادامه دهد و در قبال گاز ایران، عراق آماده است كالاهای غذایی و بشردوستانه به ایران صادر كند و ایران با این پیشنهاد موافقت كرده است.
1397/08/24
22:31:17
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: تحریم , تولید , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز