در گفت وگوی ایسنا با نماینده ایران در اوپك بررسی شد

موضع ایران درباره كاهش تولید نفت اوپك

موضع ایران درباره كاهش تولید نفت اوپك ام آی جی تی: نماینده ایران در هیات عامل اوپك موضع ایران درباره كاهش احتمالی تولید اعضای این سازمان را اعلام نمود.حسین كاظم پور اردبیلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این كه نفت ایران در شرایط تحریم به سر می برد، اظهار نمود: ایران در تحریم است و اگر سایر اعضاء از قیمت های كنونی ناراضی هستند، باید تصمیم بگیرند و تولید خویش را كاهش دهند.

وی اضافه كرد: میزان كاهش تولید به ما ربطی ندارد، چونكه ایران قصد كاهش ندارد؛ ازاین رو بقیه باید تصمیم بگیرند. ایران هم اكنون نمی تواند برای سایر اعضاء تعیین تكلیف كند و رقمی را برای سایر اعضا مشخص نماید.

نماینده ایران در هیات عامل اوپك در پاسخ به این سوال كه هر كدام از اعضاء چقدر تولید خویش را كاهش خواهند داد اظهار داشت: معلوم نیست اعضاء میزان تولید خویش را چقدر كاهش دهند. عربستان اعلام نموده تولید خویش را ۵۰۰ هزار بشكه در روز می كاهد و روسیه اعلام نموده است باید بازار را بررسی كند.

بر اساس این گزارش، آمریكا با تحریم نفتی ایران بازی جدیدی را در بازارهای جهانی به راه انداخت و از سایر اعضای اوپك خواسته كه برای جبران خلاء احتمالی نفت ایران تولید خویش را بالا برند تا تعادل عرضه و تقاضا از بین نرود و قیمت ها كاهش پیدا نكند.

آمریكا در اجرای نقشه خود به بن بست رسید، چونكه نتوانست تنش های سیاسی بازار كه از تحریم ایران ناشی می شد را كنترل و خلاء نفت ایران را جبران كند و بنابراین قیمت ها به طرز چشم گیری افزایش یافت و به مرز ۸۵ دلار هم رسید. این مورد سبب شد آمریكا به هشت مشتری نفت ایران معافیت دهد و این تصمیم به این منجر گردید كه بازار حس كند با مازاد عرضه رو به روست و قیمت ها به صورت ناگهانی سقوط كرد. اتفاقی كه به مذاق تولیدكنندگان بزرگ همچون عربستان و روسیه خوش نیامد و مقامات نفتی این كشورها در آخرین اظهارات خود اعلام نموده اند تولید خویش را كاهش خواهند داد.
1397/08/25
17:36:25
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: اوپك , تحریم , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز