لیبی از كاهش تولید جدید اوپك معاف میگردد

لیبی از كاهش تولید جدید اوپك معاف میگردد ام آی جی تی: رییس شركت ملی نفت لیبی انتظار دارد اوپك و متحدانش لیبی را از مشاركت در هر گونه كاهش تولید جدید معاف كنند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مصطفی سالانا، رییس شركت ملی نفت لیبی به بلومبرگ اظهار داشت: اوپك مشكلاتی كه پیش روی ما قرار دارد را درك می كند. لیبی بیشتر از هر كشور دیگری از بازار جهانی دور مانده است و این مسئله باید مورد لحاظ قرار گیرد.

اوپك و متحدانش به سبب نگرانی فزاینده نسبت به تكرار اشباع عرضه در بازار جهانی، سرگرم بررسی كاهش تولید در سال ۲۰۱۹ هستند. لیبی و نیجریه به سبب ناآرامی داخلی، از شركت در توافق كاهش تولید اولیه كه در ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز شد، معاف شدند. لیبی در حال بازسازی صنعت انرژی خود از خساراتی است كه از زمان انقلاب و فروپاشی دولت مركزی در سال ۲۰۱۱ متحمل شده است. تولید این كشور از ۶۰۰ هزار بشكه در روز در ژوییه افزایش یافته و حدودا دو برابر شده است.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی هفته گذشته گزارش كرده بود مشاركت لیبی در تصمیمات برای متعادل سازی بازار از راه كاهش تولید، حائز اهمیت می باشد. همین طور هفته گذشته محمد باركیندو، دبیركل اوپك اظهار كرده بود این گروه سرگرم مذاكره با لیبی و نیجریه درباب توافق كاهش تولید نفت می باشد.

سانالا اظهار داشت: اوپك پلاس چالشهای امنیت و سرمایه گذاری كه مانع احیای صنعت انرژی لیبی شده است را درك می كند. این تولیدكنندگان از تلاشهای این كشور برای رونق و حفظ تولید خود طی دو پارسال پشتیبانی كرده اند و وی انتظار دارد این روند در سال آینده باز ادامه پیدا كند.

رییس شركت ملی نفت لیبی اظهار داشت: به نفع كشورهای اوپك و غیراوپك است كه اطمینان حاصل كنند لیبی قادر می باشد به تعهدات خود برای تضمین امنیت قیمت و كاهش نوسان بازار كمك نماید.

سانالا ماه گذشته اظهار كرده بود لیبی در بالاترین ركورد از سال ۲۰۱۳ نفت تولید می كند. تولید لیبی بتازگی به ۱.۳ میلیون بشكه در روز رسید و این كشور افزایش تولید به ۱.۶ میلیون بشكه در روز را هدف گرفته است.

عربستان سعودی كه بزرگترین عضو اوپك است اعلام نموده این گروه و متحدانش باید توافق ژوئن برای افزایش تولید را معكوس كرده و تولیدشان را حدود یك میلیون بشكه در روز كاهش دهند.
1397/08/29
14:28:09
5.0 / 5
4519
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز